Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 11-09-2017 12:25   Güncelleme : 11-09-2017 17:10

Bakan Sarıeroğlu: Teröristlerin başına bizim gül ve çiçek dökmemizi kimse bekleyemez

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gölbaşı Ak parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Bakan Sarıeroğlu: Teröristlerin başına bizim gül ve çiçek dökmemizi kimse bekleyemez

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gölbaşı Ak parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Buradaki konuşmasında, ömrünün sonuna kadar gurur duyacağı bir vekillik dönemi geçirdiğini belirten Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a kendisine güvenlerinden dolayı teşekkür etti.

Ak Parti teşkilatlarının, 15 yıldır hiçbir beklentisi olmaksızın gece gündüz, canla başla çalıştıklarını vurgulayan Sarıeroğlu, “ Bir referandumu hep birlikte geride bıraktık, önemli başarılar elde ettik, sahada omuz omuza birlikte çalıştık, gitmedik yer bırakmadık ve en önemlisi 15 Temmuz gecesini teşkilatlarımızda birlikte yaşadık. Ülkemiz açısından bir yandan kahramanlık destanının yazıldığı, bir yandan da büyük bir sınavdan geçtiği karanlık geceydi rabbim bir daha yaşatmasın. O gece ortaya koyduğumuz o ruhla ülkemizin, vatanımızın, milletimizin bekçisi olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bakanlık dönemimizde de aynı şekilde sahalarda teşkilatlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 Ak Parti Hükümetleri döneminde taşeron işçiliği ile ilgili şartların düzenlenmesiyle alakalı önemli adımların atıldığını belirten Sarıeroğlu, “ Eskiden Sendika imkanı yoktu, izin imkanı yoktu, kıdem tazminatı söz konusu değildi. Gerçekten insan onuruna yaraşmayan şekilde bir çalışma şekline doğru hızla savruluyordu. Yaptığımız düzenlemeyle artık sendikayla örgütlülüğün olduğu, üç yıllık sözleşmelerin yapıldığı, çalışanların yıllık izinlerinin, izin ücretlerinin, kıdem tazminatlarının, maaşlarının ödenmemesi gibi bir risk de yok. O da güvence altına alınmış durumda. İnşallah bu sistemin kamuda istihdam sisteminin geliştirilmesiyle daha da içe sinen bir hale gelmesi için çalışacağız” diye konuştu.

 

“Teröristlerin başına bizim gül ve çiçek dökmemizi kimse bekleyemez”

Sarıeroğlu, terörle mücadele konusundaki karalılığı vurgulayarak şunları söyledi:

 “Coğrafyamız, kaderimiz biliyorsunuz. Şuanda farklı hedeflerin, farklı stratejilerin olduğu bir dönem burada da çok uyanık olmamız lazım. Mücadelemizde en ufak bir geri adım olmayacak. Şuan görüyorsunuz, ana muhalefetin mensupları televizyonlarda silahlı insansız hava araçlarını yerli ve milli üretimimiz olan araçlarımızla şuan terörle mücadeleyi çok etkin bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bundan rahatsız olanları oldu, rahatsız olmaya devam edecekler.  Biz ülkemizde güven ve huzur ortamını kalıcı şekilde temin edinceye kadar terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Bunda da en ufak bir geri adımımız yoktur ve olamaz. Daha 2-3 gün önce Hakkâri’de enerji hattı çekmek için göreve giden kişileri katlettiler biliyorsunuz. 2 kardeşimiz şehit oldu, 3 kardeşimiz yaralandı. 1 tanesi Ankara’ya getirildi yoğun bakımda. Sürekli insan hakkından bahsedenler, sürekli emekçi işçi haklarından bahsedenler bu Hakkari bölgesinde emekçi o bölge halkına hizmet için yollarda olan tehlikeli bir iş yapan kardeşlerimizi şehit ettiler bunlara yönelik ses çıkmadı. Ama terörle etkin mücadele ettiğimiz bizim yerli ve milli araçlarımızın teröristlerin başına yağdırdığı kurşunlardan ve bombalardan rahatsız olmuş durumdalar daha çok rahatsız olacaklar. Teröristlerin başına bizim gül ve çiçek dökmemizi kimse bekleyemez. Bundan sonra kararlı adımlarla sürecimiz devam edecek, FETÖ ile mücadelemiz devam edecek, PKK ile mücadelemiz devam edecek,  DHKP-C ve DAEŞ ile mücadelemiz devam edecek inşallah.”

“Birileri kör olsa da biz göreceğiz, birileri sağır olsa da biz duyacağız, birileri sussa da biz haykırmaya devam edeceğiz”

 Arakan’da yaşanan zulme karşı durabilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onların sesi olduğunu aktaran Sarıeroğlu şunları aktardı:

“Bir tarafta mahsur ve mağdur coğrafyalarda ki kardeşlerimiz zulümlerle karşı karşıya geliyor. Eğer 15 yıldır Türkiye’de köklü güçlü olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olmasaydık, bugün Arakan’da ki kardeşlerimize o tüm Müslümanlar adına, tüm vicdanlar adına, insanlık adına o sıcak eli uzatamazdık. Yardımlarımızı götüremezdik. 15 yıldır emin adımlarla ilerlediğimiz, liderimizin arkasında, onun vizyonuyla, Ak Parti hükümetleri ve kadrolarıyla yapmış olduğumuz reformlarla bugün güçlüyüz, büyüğüz. Nerde ihtiyacı olan biri varsa, nerde sıkıntıya giren birisi varsa umut olmuş durumdayız. Filistin’de, Suriye’de geçmişte yaşanan o acıları biliyoruz inşallah bir daha bunlarla sınavlara tabii tutulmayız. Bir yerde sıkıntıya giren olursa da her zaman güçlü bir Türkiye olarak orada yer alacağız. Birileri kör olsa da biz göreceğiz, birileri sağır olsa da biz duyacağız, birileri sussa da biz haykırmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız nasıl dünya beşten büyüktür dedi. Şimdi de Arakan’lı kardeşlerimizin sesi olmuş durumda dünyaya. İnşallah rabbim bunu daim etsin.”

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay konuşmalarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

 

Konuşmasının ardından Sarıeroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve partililerle esnaf ziyaretlerinde bulundu.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA