Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 30-08-2017 12:51   Güncelleme : 30-08-2017 12:51

Fındıkçı’dan 30 Ağustos Zafer bayramı mesajı

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Fındıkçı’dan 30 Ağustos Zafer bayramı mesajı

Fındıkçı mesajında; “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi “Büyük Taarruz” ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi” ile zirveye ulaşmıştır. Bu zirve bizlere 9 Ekim 1923’ü haber vermiş, 1299 kuruluş onurunun tamamlayıcı olmuştur. Türk Milleti öz vatanlarında esaret altında yaşamayı reddederek, verdikleri muazzam mücadele neticesinde 30 Ağustos’ta destansı bir zafere daha imza atmıştır” dedi.

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı ,30 Ağustos Anadolu’yu kolayca ele geçirip, sınırlarını kendi iradelerine göre cetvelle çizmeyi adet edinmiş sözde büyük devletlerin oyunlarının boşa çıktığı, söz konusu Türk’ün toprağı olduğunda sınırların yalnızca şehit kanlarıyla çizilebileceğinin tüm dünyaya ilan edilmesi açısından önemli bir zafere olduğunu söyledi.

 

Burak Fındıkçı; “Bölünecek vatanımız, verilecek bir karış toprağımız, ötekileştirilecek-ayrıştırılacak insanımız, parçalanacak devletimiz asla yoktur ve olmayacaktır. Türk milleti bir daha kuşatma altına alınamayacak ve işgal altında kalmayacaktır. Geçmişinde sayısız zafer yaşamış, en zor dönemlerde bile esaret altında yaşamaktansa ölümü seçen necip milletimiz, bugün içinde bulunduğu ağır şartlardan mutlaka kurtulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; Bizlere bu haklı gururu ve mutluluğu yaşatan KAHRAMAN ecdadımıza, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu topraklar için şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıralarını şerefle yad ediyoruz” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA