Advert
Gölbaşı Belediyesi, 15 Temmuz’un Kahraman Şehitlerini Unutturmuyor
Gölbaşı Belediyesi, 15 Temmuz’un Kahraman Şehitlerini Unutturmuyor
Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanan “Gölbaşı’mızın Kahraman 15 Temmuz Şehitleri”nin isimleri ve fotoğraflarının yer aldığı tablolar belediye odalarında yerini aldı.

15 Temmuz hain darbe girişimine engel olmak üzere görevlerini yaparken şehit olan polis ve sivil vatandaşların isimleri ve fotoğraflarının bulunduğu çerçeveler belediye odalarına ve kültür merkezlerine asıldı.

 

“Belediyemizde 15 Temmuz kahraman şehitlerimizin hatırasını yaşatıyoruz”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak amacıyla belediye içindeki odalara ve katlara 15 Temmuz şehitleri fotoğraflarının yer aldığı tabloların asıldığını belirterek, şöyle devam etti:

“Gölbaşımız 15 Temmuz’da en ağır yarayı alan ilçelerimizden birisi oldu. Gölbaşılı vatandaşlarımız darbe girişimini öğrendikleri ilk anda Özel Harekat’a, TÜRKSAT’a, TRT’ye, Genel Kurmaya, Külliye’ye koşarak gittiler. Canlarını bir an bile düşünmediler. Bizler şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz ama onların hatıralarını yaşatmak adına belediyemizin her köşesine fotoğraflarını astık. Allah’ım onlardan razı olsun. Ülkemizin bekası milletimizin bağımsızlığı için şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de hayırlı ömürler diliyorum.”

 

“Şehitlerimizin kahramanlıklarını unutturmayacağız”

 

Başkan Duruay, 15 Temmuz’u unutturmamak amacıyla ilçedeki tüm kurumlara, okullara ve muhtarlıklara da “Gölbaşımızın Kahraman 15 Temmuz Şehitleri” tablolarının hediye edildiğini ifade ederek, “Milletimizin yiğitleri bu hain darbe girişimine dur diyerek şehit oldular. Bizlere düşen görev şehitlerimizin anısını yaşatarak, kahramanlıklarını unutturmamaktır” diye kaydetti.

ETİKETLER
FATİH DURUAY BELEDİYE BAŞKANI 15 TEMMUZ ŞEHİT GAZİ UNUTMAYACAĞIZ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500