Advert

Advert
MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya “Herkes aklını başına toplasın”
MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya  “Herkes aklını başına toplasın”
MHP Gölbaşı ilçe teşkilatı 12. olağan kongresi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı.

MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı 12. Olağan Genel Kurulunda Ersin Pehlivan başkan seçildi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya kongrede yaptığı açıklamada; “Milliyetçi Harekât Partisi sonuna kadar doğru durdu. FETÖ konusunda Devlet Bahçeli bunları söylerken hepsi Devlet Bahçeli’ye demedik lafı bırakmadı. Büyükşehir yasasında ve daha birçok konuda Milliyetçi Hareket Partisi durduğu yer itibariyle, gösterdiği duruş itibariyle haklı çıktı. Bir başka partide lider yok ki bu kadar haklı çıkacak ama bu kadar da karşısında blok oluşacak” dedi.

 

Karakaya açıklamasına şöyle devam etti; “Anayasa değişikliği uzlaşması sağlandı. Ama anayasanın nasıl değişeceği kamuoyuna sunulmadı. Bakın bizden 5 tane milletvekili çıktı. ‘Ben bu anayasa değişikliğine hayır diyeceğim’ dedi. İnanın samimiyetle söylüyorum biraz daha akıllı davranın da şu anayasa değişiklik metni ortaya çıksın okuyun, ondan sonra da deyin ki ‘biz bu metni beğenmedik’. Metni okumadan hayır diyorlar. Neden hayır diyorsunuz dendiğinde Devlet Bahçeli evet diyor dediler. Yani Devlet Bahçeli evet diyorsa o hayır diyecek.  Peki, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 316 tane milletvekili vardı. 316 tane milletvekilinin tamamı evet oyunu verdi. Milliyetçi Harekât Partisi’nden ayrılıp oraya gidenler vardı. Beyanatları var ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nde ülkücülüğümü yaşayamıyorum’ deyip AK Parti’de çözüm süreci yürütenler. Burada ülkücülüğünü yaşayamadı. Ama gitti orda çözüm sürecinde ülkücülüğünü yaşadı. Bizim uyanık olmamız lazım. Bizim yapılanları anlama gibi mecburiyetimiz var. Parti yönetimine seçilecek arkadaşlar, teşkilatlarda bulunan, sokağa çıktığında MHP’li algısı olan tüm ülküdaşlarımız, değerli büyüklerimiz, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, çocuklarımız büyük vebalimiz var. Olayın doğrusunu anlayıp anlatmak gibi”

 

 MHP’lilere seslenen Karakaya; “2002 yılında iktidara gelen bir parti Gölbaşı için konuşuyorum, hiç gürültü duydunuz mu, herkes bağırış, çağırış sonunda sandığa da gider. Bu CHP’de de böyle, AK Parti’de de. Ama ben yaşadım yani bunu yaşayarak görmekte insanı ayrı bir yoruyor. Ben yaşadım, neyi yaşadım ben şunu yaşadım, televizyon programına çıktığımda ya da bir gazeteci geldiğinde, bana sorulan soru ‘Ülkücüler kime oy verecek, MHP’ liler kime oy verecek’ bu soru Adalet ve Kalkınma Partisine bile sorulmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne de sorulmaz. Bu sorunun tek muhatabı MHP’dir. Herkes aklını başına toplasın herkes, kaybedince hepimiz kaybediyoruz, kazanınca da hepimiz kazanıyoruz. Bunu idrak edemeyenler, ancak kafasını duvara vurunca farkına varıyor, bazen de iş işten geçmiş oluyor” şeklinde konuştu.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı MHP Ersin Pehlivan Kongre Mevlüt Karakaya Fatih Çetinkaya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert