Advert

Advert
MHP'de deprem: 17 kişi istifa etti.
MHP'de deprem: 17 kişi istifa etti.
Gölbaşında, aralarında MHP Gölbaşı Eski İlçe Başkanı Mahmut Aksoy’un da bulunduğu 17 kişi MHP'den istifa etti.

 Gölbaşında, aralarında MHP Gölbaşı Eski İlçe Başkanı Mahmut Aksoy’un da bulunduğu 17 kişi MHP'den istifa etti.

MHP’de yaklaşan ilçe kongresi öncesinde istifa edenlerin sayısının 17 olduğu öğrenildi.

Aktif Haber Gazetesinin elde ettiği bilgilerde istifa edenlerden sadece bir kişinin yaklaşan olağan kongrede delege olduğu diğerlerin son delege seçimlerinde delege yazılmadığı öğrenildi. MHP İlçe Teşkilatına bu güne kadar 17 istifa dilekçesinin sunulduğu bunlardan sadece birini delege olduğu öğrenildi.

MHP'de Mahmut Aksoy'un istifasıyla birlikte 17 kişi MHP'den istifa etti. İstifa edenler arasında eski belediye meclis üyesi Nizamettin Çakır, eski yöneticiler Hasan Erdoğan, Mehmet Talaz, Naci Acar ve Ülkü Ocakları Sanatçısı Davut Özdem, gibi isimler de bulunuyor.

İstifaların nedeni de Meral Akşener'in yeni kuracağı parti olduğunu öne sürülüyor.MHP kulislerinde  İstifa sayısının artacağı konuşuluyor.

MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı'ndan istifa eden grup tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

" Kıymetli dostlarım partimin 7 Haziran 2015 tarihinden itibaren almış olduğu kararlarla başlayan ve bugüne kadar devam eden uygulamalarından bir ülkücü olarak tasvip etmediğim onaylamadığım bu kararları sonucunda 7 Ağustos 2017 tarihi itibariyle Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etmiş bulunmaktayım. Bugüne kadar nasıl bir ülkücü gibi yaşamaya çalıştıysam bundan sonra da bir ülkücü gibi yaşamaya çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Vakti saati geldiğinde gitmekte tereddüt etmemek gerek, kalmak bazen yok olmaktır. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun."

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı MHP istifa Mahmut Aksoy
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert