Advert

Advert
TANAP projesi oy birliği ile kabul edildi
TANAP projesi oy birliği ile kabul edildi
Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından TANAP projesi için esnaf odası başkanına tam yetki verilmesi için meclise başkanlık yazısı sunuldu.

Gölbaşı Belediye Meclisi Ağustos Ayı Son Meclis Toplantısı Yapıldı. Ağustos ayının son meclis toplantısında Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından TANAP projesi kapsamında başkana tam yetki verilmesi için meclise başkanlık yazısı sunuldu.

Konu ile alakalı başkanlık yazısının meclise geç gelmesi tartışma konusu olurken AK Parti Meclis Üyesi Ayşe Bahçecik konuya ile alakalı meclisi bilgilendirdi.

 

AK Parti Meclis Üyesi Ayşe Bahçecik  şu açıklamayı yaptı  “TABAP hibe programı kapsamın da belediyemiz proje hazırlamak istemektedir. Bu noktada belediye başkanından bilgi isteniyor. Bununla alakalı bir yazı. Bunun haricinde başka bir kapsamı yok. Tamamen bizim belediyemizin sunacağı projeler ve onların işletilmesi, yürütülmesi, sözleşmesinin imzalanması ve o süreçte yapılacak olan işlemlerle ilgili bir yazıdır. Süreç çok hızlı gelişiyor çünkü programın son teslim tarihi 23 ağustos. O zamana kadar projelerimizi hazırlayıp ve prosedürlerimizi tamamlayıp teslim etmemiz gerekiyor. Neden bu kadar kısa zamanda oldu? Program bu şekilde gelişti. Eğer sizlerinde bu noktada katkısı olacaksa sunabileceğiniz projeler varsa beraber çalışabiliriz. Bizde projemizin daha çok başındayız. Yetki alma noktasındayız. Kalan süreçte beraber yürütebiliriz. Desteklerinizi de bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Proje tamamen bir hibe projesidir.200 bin lira ile 1 milyon 500 bin lira arasında sunulan projenin büyüklüğüne göre yüzde 95’i ödenmek kaydıyla bir hibe programı sunacağınız projenin içeriğine göre ne sunacaksanız. Çalışmaya başladık bu noktada sizlerde öneri sunabilirsiniz. Yapılan çalışmanın tamamı hibe olarak karşılanacak. Belediye bütçesinden herhangi bir kaynak aktarılmayacak hibe olarak alacak ve projemiz onaylanırda geçerse eğer Gölbaşımıza kazandıracağımız bir artı olacak diye düşünüyorum’’

Yapılan açıklamaların ardından TANAP projesi meclisten oy birliği ile geçti.

TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi) ile ilgili başkanlık yazısı şu şekilde;

Gölbaşı esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığının 02/08/2017 tarih 12905 sayılı dilekçesi.

İlgi dilekçede İlçemiz sınırları içerisinden geçmekte olan Trans- Anadolu doğalgaz boru hattı projesi kapsamında bölgemizdeki el sanatlarının, yöresel ürünlerin üretilip satışa sunularak bu mesleklerin ve ürünlerin tanıtılması, yaşatılması ile birlikte bölge turizmine değer katmak için oluşturulacak prefabrik yapı ile içinin ekipmanlarının proje kapsamında Bahçelievler Mahallesi Alparslan Türkeş Parkı içinde 750 m2 alanın tahsis edilmesi yada kiralanması talep edilmektedir.

Müdürlüğümüzce yapılan incelemede ilgi dilekçede talep edilen Alpaslan Türkeş Parkından yer tahsis edilmesi veya kiralanması mevcut parkın yapılı ve vatandaşlar tarafından kullanılmakta olduğundan uygun görülmemiş olup, Karşıyaka Mahallesi’ de Haymana yolu ile 1184- 1185- 1186- 1187 nolu imar adaları arasında kalan (Mogan Parkı girişi karşısındaki) park alanının uygun olabileceği tespit edilmiştir.

TANAP SEİP Projesi kapsamında Gölbaşı  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca ilgi dilekçesinde belirtilen faaliyetlerde kullanılmak üzere yapılacak olan 750 m2’ lik Prefabrik yapı için Karşıyaka Mahallesinde Haymana yolu ile 1184- 1185- 1186- 1187nolu imar adaları arasında kalan (Mogan Parkı girişi karşısındaki) park alanından 3194 sayılı imar kanunu ve yönetmeliklerinde belirtilen yapılaşma şartlarına uygun olarak bina yapılacak alanın 1 (bir) TL. iz bedeli karşılığı 10 (on) yıllığına Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına 5393 sayılı kanunun 18. Maddesini  (e) bendi gereğince kiraya verilmesi, söz konusu proje kapsamında hibe alınamaması ve faaliyetlerinin kiralama amacı dışında kullanılması durumunda alınan Meclis kararının hükümsüz olacağı hususlarında karar alınmak üzere yazımızın belediye meclisine havalesini  OLUR’larınıza arz ederim.

ETİKETLER
chp gölbaşı MHP Gölbaşı Belediyesi Meclis üyeleri ak parti grup başkanı Gölbaşı Belediyesi Başkanı Fatih Duruay Gölbaşı Belediyesi TANAP isa ALBUT GESO
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert