Advert

Advert
Mecliste gündem park kiralama
Mecliste gündem park kiralama
Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Behsat Aydemir mecliste MHP’nin park kiralama ve mezbaha ne eleştirilerine cevap verdi.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Behsat Aydemir mecliste MHP’nin park kiralama ve mezbaha ne eleştirilerine cevap verdi.

Park kiralama projesinin kamuoyunda yanlış anlaşıldığını belirten Behsat Aydemir “Bu karar kamuoyunda yanlış anlaşılmalara sebep oldu. Belediye kaynakları ile yapılıp bunun için borçlanmak yerine bu yatırımların yap-sat-kullan-devret yönetimiyle belediye kaynakları kullanılmadan belediyeye tesis kazandırılmasıydı” dedi.

 

MHP grubunu siyaset yapmıyoruz diyerek siyaset yaptığını ve gölbaşı menfaatine olan her projeye ret oyu verdiğini söyleyen Aydemir “Bu söylemler aslında gerçekle bağdaşmadığı bu olayla anlaşıldı. MHP gurubu yatırımlar için kullanılan kararlara ret verdi. Örneğin Eymir sosyal tesisi, Mevlana Yüzme havuzu, Seğmenler pazaryeri, Şehir parkı ve Kızılcaşar mahallesi kültür merkezi için MHP grubu ret verdi." dedi.

 

BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR

Aydemirin sözlerine yanıt veren MHP Grup başkanvekili Ali İhsan Güçlü ise kendilerine gerekli bilgilerin tam olarak verilmediğini ifade ederek ““Bilgi eksikliği var, bizimde bilgi eksikliğimiz var, kamuoyunun da bilgi eksikliği var bununla ilgili imar müdürünüz mü olur, yetkili başkan yardımcınız mı olur bu konu ile ilgili bir bilgi verirse, belediyemiz nereleri kiraya vermeyi düşünüyor o konu ile ilgili net bir bilgi olursa yalnız şunu da tekrar vurgulamak istiyoruz buradaki yeşil alanlar zaten  o bölge insanı nefes alsın, orda bir soluklanacak yer olsun diye ayrılmış yerler. Burada biz hani deniliyor ya atıl durumda olan alanları bir an önce ekonomiye kazandıralım, metruk olarak kalmasın, yani bu metruk dediğimiz yerler hepimizin malumu dönümü 3 milyon, 4 milyon olan yerler. Bu konu ile ilgili net bir bilgi aldıktan sonra tekrar açıklama yapacağız” dedi.

 

BELEDİYE OLARAK İŞLETEMİYORUZ

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kara ise park kiralama iddialarına açıklık getirerek 'Yapılan uygulama kamunun ve belediyemizin yararına. Belediye bina yapıyor kendisi işletemiyor şahsa kiraya veriyor. Biz belediyeyi bu yükten kurtarmak için böyle bir uygulama yapıyoruz.' diye konuştu.

ETİKETLER
meclis ali ihsan güçlü behsat aydemir isamil kara
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert