Advert

Advert
Gölbaşı belediye meclisi toplantı
Gölbaşı belediye meclisi toplantı
Meclis toplantısının üçüncü oturumunda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve MHP Gölbaşı Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü arasında ki diyalog damga vurdu.
Advert

 Ali İhsan Güçlü’ nün meclise gelen başkanlık yazıları ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap veren Başkan Duruay ne oldu, Gölbaş’ının menfaati olan durumlarda yanımızdaydınız ne oldu da vaaz geçtiniz? Sorusuna Ali İhsan Güçlü “Şeffaf olmakta fayda var başkanım” diyerek cevap verdi.

İşte mecliste Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü arasında ki diyaloglar:

 

FATİH DURUAY: Bir kere yanlış dediğiniz şeyin neyi yanlış, onu bilmiyorum park yapılmayacaksa oranın belediyeye gelir getirmesinin neresi yanlış, bunun yanlış olan neyi var ben bunu anlamıyorum. Tamam muhalefet olarak da uyarılarınızı yapabilirsiniz ama bana göre yanlış veya bizlere göre yanlış olmayan şey sizlere niye yanlış geliyor?

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ:  Başkanım, şimdi şurası TOKİ dediğimiz yer 30 bin 40 bin nüfusun olduğu yer belki ilerde 100 bin 150 bin nüfusun oluşacağı yer şurada bulvara cephesi olan arsa nasıl atıl yer oluyor.  Nasıl bunu değerlendiremiyoruz, Oraya uzun süre park yapılmazsa atıl olmuyor mu?  Başkanım burada herkes ticaret yapıyor, herkese Allah bol bol helalinden versin herkesin mülkü var, şöyle mülk bize dedemizden babamızdan kalsa burayı 25 yıllığına kiraya verir miyiz?

 

FATİH DURUAY: Şimdi niye 25 yıllık dediniz siz oraya yap işlet devlet modeliyle yapılan bir yerde bir kere yanlış dediğiniz şey açık ihale yapılan bir yerde şaibe varmış gibi konuşmanız doğru değil. Eğer menfaatiniz varsa girersiniz alırsınız siz yaparsınız bana göre sizin konuşmanız yanlış.

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ:  Başkanım, şurada 4 tane park var bide buralar planda yeşil alan diye park diye ayrılmış biz buralara günü birlik tesis olsun diye veya başka bir tesis olsun diye yani niye böyle bir ihtiyaç hissediyoruz.

 

FATİH DURUAY: Buralar yeşil alan diye ayrılmış 20 sene oranın beklemesi mi daha mı  iyi olur, 20 sene belediyenin oradan kira alması mı daha iyi olur?

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ:  Bu resimleri kamuoyu ile paylaşacağız, buralar 25 sene bekler mi beklemez mi diye bu kararı da gölbaşı halkı versin.

 

FATİH DURUAY: Tamam versin açık ihalede yapılıyor, bir kere yanlış dediğiniz şey sizin yanlış şey yapmanız, ikincisi de mezbahane ile ilgili yaptığınız şeylerde orda kamuoyu yararı yok mu arkadaşlar? Gölbaşı’nın ihtiyacı yok mu hani, Gölbaşı’na yapılan her hizmette yanımızdaydınız ne oldu da bir anda gittiniz?

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ: Bir yere gittiğimiz yok.

 

 FATİH DURUAY: Evet, bir yerlere gittiniz işte ne oldu yani? Gölbaşı’nın ihtiyacı yok mu mezbahane şu köylere çıktığınızda sorun yanınızda köylülerden yok mu var işte sorun nereye gidiyor hayvanlar.

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Mezbahanelere karşı gelmek değil.

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ; Mezbahaneyi yapacak şahıs yapıyor bir defa.

 

FATİH DURUAY: Belediyeyle beraber yapıyor büyük şehir kırsal kalkınmayla yapıyorlar.

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Şahıs yapıyorsa kar edecek.

 

FATİH DURUAY: Ankara Üniversitesi burada yer yaparken de biz verdik, TOKİ’ye de verdik. Onlar kar etmiyorlar mı ?

 

ALİ İHSAN TUNÇ: %90 indirim yapalım o zaman.

 

FATİH DURUAY: Neden burada kamu yararı var mı, yok mu arkadaşım onu söyleyin siz.

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Şahsın yararı var burada, kamuoyuna yapılacak şahsın yararı var.

 

FATİH DURUAY: Büyükşehrin yapmış olduğu bir hizmet var, büyükşehir yerine yapılmış bir hizmet var.

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Biz o olayı geçen komisyonda görüştük Ferit başkanla, ilk karşı gelen de Ferit başkan şahıs firması kar edecek biz ona karşı geliyoruz.

 

AHMET TURAN KAYA: Ali ihsan abi, özel firmalar da olsa eğer Gölbaşı’nın avantajı varsa yine indirim yapma taraftarıyız, gelsin büyük bir firma her türlü kolaylığı sağlayalım.

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Her şey bitmiş, ihale yapılmış siz indirime gidiyorsunuz.

 

FATİH DURUAY: Ne zaman gideceksiniz?

 

ALİ İHSAN TUNÇ: Sonuçta belediyenin menfaatine.

 

AHMET TURAN KAYA :  Gölbaşının menfaatine, köylünün menfaatine.

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ: Yani şimdi 8, 10 milyonluk 20 milyonluk yatıracakta 20 bin liralık harca mı geldi? Konu o firma ilişki neden kuruluyor yani niye böyle bir şey talep ediyor bu firma?

 

AHMET TURAN KAYA: Büyükşehir talep ediyor.

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ: Büyük şehir yapacak yani, firma yok öyle mi tamam.

FATİH DURUAY: Büyük şehirden geliyor talep arkadaşlar.

 

ALİ İHSAN GÜÇLÜ: Teşekkür ederiz.

 

FATİH DURUAY: Biz teşekkür ederiz, gölbaşına hizmette yanımızda olduğunuz belli oluyor yani.

ALİ İHSAN GÜÇLÜ: Şeffaf olmakta fayda var başkanım.

 

FATİH DURUAY: Tamam, biz şeffafız işte her şeyi burada görüşüyoruz o dediğiniz yerlerde açık ihale yapılacak.

 

ETİKETLER
Fatih Duruay ali ihsan güçlü ali ihsan tunç mhp Meclisde Kavga meclis ankara gölbaşı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert