Advert

Advert
Gölbaşı Belediye Meclisi Toplandı
Gölbaşı Belediye Meclisi Toplandı
Gölbaşı belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısının 3. oturumundan MHP grubu Gölbaşı Belediye Meclisine gelen 3 başkanlık yazısının ikisine ret verdi.
Advert

MHP grubunun verdiği birinci ret, Ankara büyükşehir belediyesi tarafından Gölbaşı’na yapılacak olan mezbaheneden Gölbaşı Belediyesine verilecek harcın yüzde 10’na kadar düşürülmesi ile ilgili başkanlık yazısı, ikincisi ise Gölbaşı’nda yeşil alan olan yerlerin belediye tarafından park haline getirilmesi ve kiraya verilmesine ilişkin başkanlık yazısına da ret veren MHP Grubu Kırıklı mahallesine yapılacak kültür merkezine evet oyu verdi.

DİĞER SEKTÖRLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR

MHP grubu adına konuşma yapan Başkan Vekili Ali İhsan Güçlü, yaptığı açıklamada mezbahene yapan firma için belediye karının yüzde 90 faiz geçmesi Gölbaşı’na yatırım yapan diğer sektörlere haksızlık olacağını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü;  “ Aldığımız bilgiler doğrultusunda diğeri mezbahene yapımı ile ilgili harçların yüzde doksan yine öğrendiğimiz kadarıyla ihalesi bitmiş bir firma almış yani bu Gölbaşı’nda yatırım yapmış diğer sektörler arasında da haksızlığa sebep olur düşüncesi ile bir de çok net bir bilgi alamadığımızdan dolayı buna örnek verdik” dedi.

 

BELEDİYE SEÇİMLERİ 5 YILDA BİR YAPILIYOR

Yeşil alanların park haline getirilip 25 yıla kadar kiralanması ile ilgili başkanlık yazısı hakkında da konuşan MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü ; “ Arsa kiralanması, büfelerin kiralanması ile ilgili olarak da malumunuz belediye seçimleri 5 yılda bir yapılıyor. Bu sürelerin uzunluğu 10 yıl 25 yıl burada herkes öncelikle ticaret yapıyor, tabi bu yatırımın büyüklüğü ile de alakalı ama sonuçta buradan öğrendiğimiz kadarı ile bu bahsi geçen parkların tamamı Gölbaşımızın büyük caddelerinden, bulvarlarından bir tanesi de cephesi olan yerler ve burada da sizde takdir edersiniz ki arsanın, mülkiyetin Gölbaşı’ da gayrimenkul olarak belki Türkiye’nin gözde yerlerinden birisi bu noktada bu imkanların ve kaynakların Gölbaşı halkının lehine kullanılabileceği ve bununla ilgili de çeşitli girişimlerde bulunabileceği kanaatimizde mevcut” şeklinde konuştu.

İYİ NİYETİMİZ KARŞILIK BULMUYOR

MHP’nın yaptığı ilimli muhalefetin mevcut yönetim tarafından karşılık görmediğini vurgulayan Güçlü “ bir hususun altını çizmiştik fakat şunu ısrarla görüyoruz ki; bu iyi niyetli uyarılarımız, ricalarımız, dileklerimiz, temennilerimiz yönetim tarafından karşılık görmüyor. Bizim muhalefetimizin temelini karşıtlık değil normal muhalefet adına, iyiye yönlendirme adına veya yapılacak bir işe olumlu katkı sunma adına muhalefet yapıyoruz ama yine üzülerek müşahade ediyoruz birinci önceliğimiz Gölbaşı, Gölbaşı halkı, kamu yararı, kamunun menfaati. Burada riyakat, sadakat ama bunlar ne olacak? Bunlar hakka olacak, hukuka olacak, hakikate olacak.

YANLIŞTAN DÖNÜN 

MHP grubu ve gölbaşı halkı adına yönetime yanlıştan dönme çağrısında bulunan MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü;   Biz Gölbaşı halkının ve kamunun hakkını muhafaza etme adına bunları dillendirmekle mükellefiz  ve sizden hem şahsım adına hem grubum adına ve Gölbaşı halkı adına bu kürsüden rica ediyorum, yaptığınız bu yanlıştan dönün. Bu yaptığınız Gölbaşı’na iyilik değil Gölbaşı’nın önümüzdeki beşli onlu yirmili yıllarında ipotek altına almaya hakkınız yok” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Son başkanlık yazısı Kırıklı mahallesine yapılacak kültür merkezi ile ilgilide konuşan Güçlü, katkısı olanlara teşekkür ederek ; “Malumunuz dün üç tane başkanlık yazısı elimize geçmişti, bununla ilgili olarak MHP grubu olarak Kırıklı mahallemizde yapılacak olan kültür merkezi ile ilgili yine yazıda belirtildiği üzere bu proje öğrendiğimiz kadarıyla eneri bakanlığı bu projeyi yaparken yani yüklenici firmalara bu hattın geçtiği mahallelerdeki köyler ne tür talepleri olursa karşılaması gerektiği yönünde doğru bir şey yapmış. Oradaki mahallemizde bundan faydalanmak maksadı ile belediyemize dilekçe vermiş, ben bu noktada emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

ETİKETLER
Ankara ALİ İHSAN GÜÇLÜ MHP
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert