Advert

Advert
Bülent Elikesik “ Başbakanlığın Önünde Yatmaya Hazırız”
Bülent Elikesik “ Başbakanlığın Önünde Yatmaya Hazırız”
CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başına Gölbaşı’nın menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Elikesik bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da Gölbaşı için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Elikesik “ Konya yolunun Gölbaşı’na yapılması için gerekirse ben ve ilçe örgütüm başbakanlığın önünde yatmaya hazırız. Yeter ki Gölbaşı’nın diğer siyasi partileri destek versin” dedi.

GÖLBAŞI’NA BORCUMUZU ÖDEMELİYİZ

Hayaller gerçek oldu gerçekler hayal oldu.  Sayın Başbakanımız geçenlerde ilçemizi ziyaret etti. Ak Parti İlçe Başkanını da ziyaret ettiler daha sonra yerel bir gazetemizde sayın başbakanın Konya yolu ilgili herhangi bir söz verilmediği ne dair iddialar ortaya attı.  Ben bununla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.  Gölbaşı’nın geçenlerdede söyledim birçok vaatler verildi.  Bu vaatler arasında yeni doğan çocuklar çok şükür Allah seneye yapılmadığı için askere gidecekler belki onların çocukları da bu vaatlerle büyüyecekler bizim tek hedefimiz gölbaşına en iyi hizmet etmek en iyi şekilde Gölbaşı’na borcumuzu ödemektir. Meclis üyesi seçilirken de bunla göreve başladık ben şöyle bir açıklama yaptım dedim ki siyasi bedel ödemek kaydıyla Gölbaşı’nın menfaatine olan her şeye evet diyeceğiz bundan sonrada böyle devam edeceğiz.

HER ZAMAN DESTEK OLDUK

Konya yolu projesine, Mogan Gölü'nün temizliğine meclis üyemiz Hatice Hanım ile birlikte hep destek olduk.  Mogan Gölü ile ilgili olarak defalarca TBMM'de vekillerimize önerge verdirdik ve nu yerel basında da haber oldu. Konya Yolu ile ilgili olarakta hem meclis konuşmamızda, hem TBMM'nde, hem de il başkanlığımız tarafından bütün destekleri vereceğimizi bildirdik.

BELEDİYENİN KAYNAĞI NE OLDU

Şimdi şunu soruyorum Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Karayolları ile Sayın belediye başkanımız Konya Yolu ile ilgili protokol imzalamış mıdır ? Yine bu protokol esnasında Konya Yolu'nun fizibilite çalışmalarıyla ilgili Gölbaşı Belediyesi'nde maddi kaynak aktarılmış mıdır, ne kadar para harcanmıştır ? Bizim mücadelemiz, Gölbaşı'na hizmet mücadelesi ve böyle de devam edecektir. 1999 yılından beri her seçimde buraya gelirler, Konya Yolu'nun iki yakasını bir araya getireceğiz derler. Tam 18 yıl oldu. Bir dönemde tırlar getirip anket yaptılar. Yapmayacaksınız niye anket yapıyorsunuz. Yapacaksınız Gölbaşı'nın aklı ile niye dalga geçiyorsunuz. Gölbaşı halkı 15 Temmuz'da gösterdiği gibi vatanına, milletine bağlılığını gösterdi. Bunun en azından ödülünü almak istiyor. Bırakın artık Gölbaşı'nı ötelemeyi. Gölbaşı Ankara'nın en önemli ilçesidir, nefes aldığınız yere en azından borcunuzu ödeyin.

VERİLEN SÖZLERE NE OLDU

Geçmiş dönemlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek tarafından verilen sözlere de değinen Elikesik arşivleri de gösterek;

'Toptancı hali Gölbaşı'na taşınacaktı nerede ? Galeriler Gölbaşı'na taşınacaktı hani nerede ? 500 bin kişilik konut sözü verilmişti yerini  bile bilen yok. Nerede bunlar. Hep söz veriliyor ama maalesef Gölbaşı ikinci planda oluyor.

KONYA YOLU İÇİN EYLEM YAPMAYA DA HAZIRIZ

Biz Konya Yolu'nu önemsiyoruz. Buradan iktidar partisinin ilçe başkanına sesleniyorum. Konya Yolu projesi gerçek mi hayal mi ? Kendisi Başbakanın konu ile ilgili söz verdiğini söylediği için muhatap kendisidir. Hayaller gerçek, gerçekler hayal mi oldu. Şunu da gurur duyarak örgütüm adına teklif ediyorum, siyasi bedeli ne olursa olsun Konya yolu ile ilgili eylem yapmaya da hazırız. Yeter ki yapılsın, hizmete girsin.

HASTANE PROJESİ NE OLDU

TOKİ yolunda yapılması söyleyen hastane projesi ne oldu ? Bir de projenin yapılacağı yerin karşısında boy boy afişler yapıştırılmış. Alay eder gibi Gölbaşı'ndan hiç bir şey yok. Bir de orada ki parkı Gölbaşı Belediyesi yapıyor. Gurur duyuyorum bundan da. Çünkü Gölbaşı ile ilgili yapılacak her olumlu şeye evet diyeceğiz.

Gölbaşı'nın diğer sorunlarına değinen CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik şöyle konuştu;

'Yol yapılıyor, kazılıyor hizmete bir şey demiyoruz lakin 20 gündür bir asfalt atılmaz mı ? Esnaf perişan yazık değil mi ? Her tarafa kaldırım yapılıyor. Yayaların az olduğu yerlere bile 2 m'lik kaldırım yapılıyor. Yarın bir gün o da yetmeyecek. Hafta sonları Haymana Yolu çile yoluna dönüyor. İki personel konulamıyor mı ? Emniyette de sıkıntı var. Ne yapılsınlar personel eksikliği var onlarında .. ' şeklinde sorunları ifade etti.

Elikesik son olarak sözlerine şunu ekledi; 'Konya Yolu yapılmayacaksa eğer bunların nedenleri nelerdir? Blimsel olarak her hangi bir açıklaması var mıdır? Kamoyunun da bu konuda bilgilendirmesi gerekmektedir' dedi.

ETİKETLER
Gölbaşı CHP Bülent Elikesik Hatice Hüsnüoğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert