Advert

Advert
Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
Gölbaşı Ağustos ayı meclis toplantısı Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı.

MHP Gölbaşı Belediye meclis üyesi Ali İhsan Tunç ağustos ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alarak, Mogan Gölü projesi, 74 parselin çözümü, kaçak yapılar, Konya yolu  hakkında açıklama yaptı.

 

 

 YAPBOZ GİBİ YIK- YAP TAN BAŞKAN NE YAPTINIZ

Tunç konuşmasının başında belediye yetkililerinin devlet büyükleri ile çekilen fotoğraflarlara atıfta bulunarak “Evet, dördüncü yılı bitiriyoruz. Dört yıl boyunca fotoğraf çektirmediğiniz, poz vermediğiniz, hiçbir devlet büyüğü kalmadı maşallah. Çok güzel fotoğraflar oldu. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, bakanlar, milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanları unutulmaz kareler. Torunlarınıza, çocuklarınıza iyi bir miras. Övünerek gösterebileceğiniz zamanın devlet büyükleriyle boy boy resimler, gurur verici. Her insana nasip olmaz.  Ama şunu unutmayın bütün bu resimleri Gölbaşı’nın sizlere hizmet karşılığı verdiği görev yetkisi sayesinde gerçekleştirdiniz. Gururla yayınlattığınız bu resimlere karşı Gölbaşı’na gururla yapıp bitirdiğiniz hangi hizmet var? Gelin tartışalım bir. Bitirip de övüneceğiniz bir eseriniz söyleyin, yapboz, yık yenisini yaptan başka” dedi.

 

BAŞARISIZLIĞINIZA KILIF OLARAK SEÇMENİZ HİÇ HOŞ DURMUYOR

 

MHP Gölbaşı Belediye meclis üyesi Ali İhsan Tunç konuşmasını şöyle sürdürdü “Bir de geçmiş dönem örneklemeniz yok mu adamı öldürüyor. Kendi başarısızlığınıza kılıf olarak seçmeniz hiç hoş durmuyor. Geçmiş dönemlerde de böyleydi demenizin de hiçbir anlamı yok. Sen geçmiş dönem hatalarını devam ettirmek için değil daha iyisini, daha fazla ve doğrusunu yapma sözü vererek geldin.  Vatandaşa geçmiş dönem yeterli gelseydi, başarılı görseydi senin vaatlerine yapacaklarına inanmaz, sana oy vermez geçmiş dönemle devam ederdi”

 

GEÇMİŞ KADROLAR NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR

 

Odabaşı dönemi kadrolara da seslenen Tunç “Diğer garip olan bir şey de geçmiş dönemlerin yanlışlarının bu kadar dile getirilmesi, örnek gösterilmesine sessiz kalan, geçmiş kadrolar.  Verecek hiç mi bir cevabınız yok, yoksa seçime altı ay kala çıkıp mevcut yönetimi eleştirmeye başlayıp eksikleri hataları söylemeye, kendinizi daha iyi göstermeye mi çalışacaksınız? Artık yemezler adama sorarlar “Dört buçuk yıldır neredeydin? Niye sustun? Niye konuşmadın? Hayırdır? Uykudan yeni mi uyandın derler adama. Herkes yaptığının hesabını verecek elbet. İyisiyle, kötüsüyle. Ama rahmetle, ama lanetle yâd edilecektir kimse unutmasın” şeklinde konuştu.

 

Tunç son olarakta Başkan Duruay’ın cevaplamasını isteyerek bazı sorular sordu.

İşte Tunç’un Başkan Duruay’a sorduğu sorular

1. Merkez 74 parselle ilgili çalışmalar ne aşamada? Herhangi bir çözüm oluştu mu yoksa ne gibi bir çalışma programı düşünüyorsunuz?

2. Aslında çok niyetlendik birlikte yerinde inceleyip görmeyi ama şartlar bugüne kadar müsaade etmedi. Göl ile ilgili yapılan çalışmanın yerinde teknik olarak incelenip görülmesi ve bilgi verilmesi konusunda bir gün tayin edilmesini istiyorum. Uygun görürseniz. Biz de soran vatandaşlara daha sağlıklı bilgi vermiş oluruz.

3. Gölbaşımızda kaçak yapılarla ilgili geçmiş dönemlerde olsun, bu dönemde  olsun yıkım kararı alınmış binalar var mutlaka. Bu kararlar hiç uygulanmış mı? Bu dönemde uygulanacak mı? Tabiî ki güzel olanı baştan müsaade etmemek. Sonra yıkması çok zor oluyor. İnsan acıyor da. Milli servet. Adam bir dünya rant sağladı ama üzülmesi de yine bize düşüyor.

Bir söylenti de yıkım için ihale açılmış ama yıkım ihalesine giren firma çıkmamış. O yüzden yıkım kararları uygulanmıyormuş. Doğru mudur? Sizden duymak istiyoruz.

4. Hakim evinin yanında bulunan parsellerde kamulaştırma çalışmaları olduğunu duyuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Belediye hep satacak değil ya birazda alalım. Yer de güzel bu konuyla ilgili de bilgilendirirseniz bizler de seviniriz.

5. Konya Yolu ile ilgili çalışmaların ne aşamada olduğu, ne zaman başlayacağı veya iptal mi olduğu konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum.

6. Demir direkler dikip, etrafını camla, duvarla kapatıp, üzerini açılır kapanır tavan yapmak, mekânları bu şekilde genişletmek yasal mıdır?

7. Gölbaşında bulunan turizm fakültesinin 60 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Böyle bir bilgi birikimi ve geçmişi olan bir fakülteden Gölbaşının tanıtılması konusunda hiç destek istenmiş midir? Ortak çalışma yapılmış mıdır? Yaklaşık onbeş bin öğrencinin bulunduğu ilçemizde öğrencilerin Gölbaşı’ndan beklentileri konusunda hiçbir çalışma yapılmış mıdır?

ETİKETLER
Gölbaşı Belediye Meclis MHP Ali İhsan Tunç
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert