Advert

Kentsel Dönüşüme Yeni Soluk

Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm dergisi yeni yayın hayatına başladı.

Kentsel Dönüşüme Yeni Soluk
Kentsel Dönüşüme Yeni Soluk Murat YILDIZ

Türkiye’nin sosyal ve ekonomik düzenin daha sağlıklı sürdürebilmesi, yaşanılabilir bir şehir sloganıyla yayın hayatına başlayan Kentsel Dönüşüm Dergisi uzman kadrosuyla Türkiye’nin şehir planlamasına yeni bir soluk getirecek.

 

Kentsel dönüşüm dergisi ülkemizin şehir planlamasıyla ilgili birimleri kendi alanında uzman sosyolog, psikolog, şehir tarihçisi, hukukçular, mimar, mühendis ve şehir plancıların ile halkı ve kamu kurum ve kuruluşlarını bilgilendirmeyi hedef alan Kentsel Dönüşüm Dergisi  yazılı ve görsel basın alanında yayın yapacak.

Yayın Sahipliğinin Öznur  Tanrıverdi, Genel Koordinatör Ümit Hakan Karakaya’nın yaptığı  Kentsel Düşüm Dergisinin Yayın Kurulunda Aktif Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Soner Aksakal’da yer almaktadır.

 

Ülkemizde ve Dünya’da, kentler, ekonomik sebepler, sosyal gelişimdeki yetersizlik, aşırı nüfus yığılmaları, yanlış yer seçimi ve doğal afetler gibi nedenlerden dolayı yenileme, dönüşüm, yeniden yerleştirme ve iyileştirmeye yönelik proje ve uygulamalara ihtiyaç duyulmuştur. Bundan dolayı, kentlerin sorunlu alanları yenilenerek, yeni kentsel alanlar olarak kentlere kazandırılması sürecinde, sadece mekansal bir dönüşüm değil aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişimin sağlanması için de çalışmalar yapılmaktadır. Gerekli çalışmaları yapacaktır.

 

Kentsel planlamanın en önemli noktası olarak ön plana çıkan kentsel dönüşüm projelerinin ülkemizdeki büyük kentlerde acil ihtiyaç duyulan planlamalarla başladıklarını belirten kentsel Dönüşüm Dergisinin Yayın Yönetmeni Öznur  Tanrıverdi “Kentsel dönüşüm dergisi ailesi olarak kentsel dönüşüme ait tüm paydaşların bilinç düzeyini arttırmaya yönelik çalışmalara katkı sağlamak için dergiyi çıkarttıklarını” söyledi.

 

Kentsel Dönüşüm Dergisinin ana amaçlarını şehirlerimizde kimlik, planlama ve tasarım, kentsel dönüşüm, şehirleşme, göç ve uyum, şehirleşmenin yeni vizyonunda yerel yönetimlerin rolü olarak tanımlayan Genel Koordinatör Ümit Hakan Karakaya “Kentsel Dönüşüm Dergisi olarak uzman kadrolarla Türkiye’deki şehirleşme planlamasını dünya standartlarını yükselteceklerini böylece Türkiye’ deki şehirleşmenin kalitesini arttıracağız” dedi.

 

Kentsel Dönüşüm Dergisi, ''Kentsel Dönüşümde Yeni Vizyon'' sloganıyla tüm Türkiye'de yeni yayın yılında sizlerle buluşmanın gururunu yaşıyor. Kentsel Dönüşüm Dergisi ailesi olarak, Türkiye'de ilk ve tek olan Kentsel Dönüşüm TV ile izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ SOLUK ÖZNUR TANRIVERDİ ÜMİT HAKAN KARAKAYA
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı