Advert

Advert
Elikesik’ten açıklamalar
Elikesik’ten açıklamalar
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik gazetemize gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Gölbaşı’nda birçok sorunun hala çözülmediğini ifade eden Elikesik Gölbaşı’nda ‘’Trafik sorunu, tapuda personel sorunu, kaldırım sorunu, alt yapı sorunu, kentleşme sorunu gibi birçok sorun çözülmediği sürece Gölbaşı’na Gazilik unvanı verilmesinin bir manası yoktur” dedi.

‘’TAPUDA İŞLER YÜRÜMÜYOR ‘’

CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik Gölbaşı tapu müdürlüğündeki yetersiz personelden dolayı vatandaşların işlerini aksadığını belirtti.

“Tapu müdürlüğündeki personelin azlığı vatandaş ile çalışanları karşı karşıya getirmektedir. Bu sorunun bir an önce çözülmesi için Gölbaşı’nda ki tüm yetkilileri göreve davet ediyorum. Ankara’dan Gölbaşı Tapu Müdürlüğüne acil personel takviyesi yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı

‘’KONYA YOLU PROJESİ İPTAL Mİ OLDU?”

Konya Yolu Projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Elikesik ‘’Konya yolu projesi iptal mi oldu? Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın seçim vaatleri içinde yer alan Konya yolu projesi iptal mi oldu? Buradan Başkana soruyorum proje iptal olduysa neden kamuoyuna açıklama yapılmıyor?’’dedi.

‘’Konya Yolu, Hastane ve Mogan Gölü temizleme çalışmaları ile ilgili kamuoyu yeterince bilgilendirilmedi. Yeni hastanenin durumu ne? Yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Proje ne aşamada? Proje hakkında neden bilgi verilmiyor? Belediye Başkanının seçim vaatleri hayaldi gerçek oldu gerçek hayal oldu. Moganın temizlenmesi için getirilen makineler neden çalışmıyor? Mogan temizliği ne aşamada? Çalışmalar ne zaman tamamlanacak? Bu konu ile ilgili açıklama bekliyoruz. Konya yolu projenin ilk ortaya atıldığı dönemde doğan çocuklar 2019 yılında askere gidecek ama maalesef proje hala yapılmadı.’’şeklinde konuştu.

“GÖLBAŞI’NDA TRAFİK SORUNU ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Gölbaşı trafik sorunu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elikesik önemli bir iddia ortaya attı. Gölbaşı’nda trafik sorunuyla ilgili önlem alınmazsa Gölbaşı merkez trafiği üç yıl içinde tıkanma noktasına geleceğini söyledi.

Elikesik ‘’Buradan Gölbaşı Kaymakamına, Gölbaşı Belediye Başkanına, siyasi parti ilçe başkanlarına sesleniyorum gelin hep birlikte akşam saatlerinde Gölbaşı Haymana yolu trafiğini birlikte kontrol edelim. Haymana yolunda trafik berbat bir durumda. Akşam saatlerinde Hacılar Haymana yolu üzerinden Gölbaşına ulaşmaya çalışalım. Ben kimseyi suçlamıyorum. Çözüm çıkması için birlikte hareket etmemiz gerekmektedir. Gölbaşı menfaatine olan her konuda destek vermeye hazırız.’’

Elikesik “Haymana yolundaki trafik, hafta sonu ile düğün salonlarına gelen misafirlerin özelikle giriş ve çıkış saatlerinde yoğunluk çok fazla oluyor. Bunun çözülmesi için en azından Ankara emniyetinden bir iki trafik memuru verilmelidir. Bunun için Gölbaşı emniyetinde yeterli personel yok özellikle trafik şubede bu sıkıntı çok büyük aşamada buda vatandaşların işlerin aksamasına sebep oluyor. Gölbaşı Trafik Şube Müdürlüğüne mutlaka personel takviyesi yapılmalıdır”

“GÖLBAŞI’NA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR”

15 Temmuz sürecinde Gölbaşı halkının göstermiş olduğu kahramanlıktan dolayı Gölbaşı’na Gazilik unvanının mutlaka verilmesi gerektiğini ifade eden Elikesik ‘’Ama bu çok zor çünkü Gölbaşı’na üvey evlat muamelesi yapılıyor. Ankara’nın diğer ilçelerine gösterilen ilgi Gölbaşı’na verilmiyor. Gölbaşı’na Gazi unvanı verilmesi için yapılacak olan her çalışmaya Cumhuriyet Halk Partisi olarak destek vermeye hazırız ama Gölbaşını kimse düşünmüyor çünkü Gölbaşı rant dışında hiçbir şekilde düşünülmüyor.’’şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin reklamlarının Gölbaşı’na yapması ile ilgilide konuşan CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik “ Gölbaşı’na tek bir çivi dahi çakmayan.  Ankara Büyükşehir Belediyesinin başka ilçelere yaptığı yatırımların tanıtımını Gölbaşı’nda yapması Gölbaşı halkının akli ile dalga geçmekten başka bir şey değildir.” ifadelerini kullandı.

Elikesik son olarak Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın seçim sürecinde verdiği vaatleri ne zaman gerçekleştireceğini merakla beklediğini sözlerine ekleyerek “Bunlardan en önemlisi olan Toplu Konut Projesi ne oldu. Gölbaşı’nda son dönemde kiralar çok arttı. Eğer bu proje gerçekleşseydi. Bu böyle olmazdı. Çok merak ediyorum Gölbaşı’nı yönetenler ne zaman Gölbaşı’na ekonomik olarak katkı verecekler. Gölbaşı Ankara’nın başkenti ise bu doğrultuda neden çalışmıyorlar” diye konuştu.

ETİKETLER
CHP Bülent Elikesik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert