Advert

Advert
Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar’dan önemli açıklamalar
Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar’dan önemli açıklamalar
Uçar; ilçede son günlerde artış gösteren dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyararak, 2017 yılında şubelerine ulaşan dolandırıcılık konularındaki şikayetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar “ Ankara’da sözde bir hukuk bürosu var. Bu büronun hukuk bürosu olduğu bile meçhul. Bu büro tüketici haklarını bahane ederek vatandaşların gizli bilgilerini  deşifre ederek dolandırıcılık yapmaktadır” dedi.

Tüketici Hakları Başkanı Orhan Uçar “Son günlerde tüketicilerden Derneğimize gelen şikayetlere göre, Ankara'daki bir hukuk bürosu Derneğimizin adını çağrıştıracak biçimde Tüketici Hakları'ndan aradığını söyleyerek tüketicilere telefon etmektedir. Arayan kişiler tüketicilere kimlik bilgileriyle seslenerek, hesaplarının olduğu bankaların adını da vererek, dosya masrafı, hayat sigortası, hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatı vb. ücretlerin, banka hesap numaraları ve şifrelerini vermeleri durumunda hemen hesaba iadesinin sağlanacağını bildirmektedirler. Bazı tüketiciler Derneğimizin böyle bir çalışması olabileceği kanısıyla bu türlü dolandırıcıların tuzağına düşerek mağdur olabilmektedir” dedi.

Orhan Uçar son olarak derneğin böyle bir çalışma içinde olmadığını söyledi. Uçar “Derneğimizin böyle bir çalışma içinde olması mümkün olmayıp, böyle bir durumla karşılaşan tüketicilerin arayan numara ve kişileri Derneğimize ve Cumhuriyet Savcılıklarına bildirmeleri önemle duyurulur” şeklinde konuştu.

 

 

 

ETİKETLER
Orhan Uçar THD
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert