Advert

Advert
Gölbaşı’lı Siyasetçilerden 15 Temmuz Mesajı
Gölbaşı’lı Siyasetçilerden 15 Temmuz Mesajı
Gölbaşı’lı Siyasetçilerden 15 Temmuz Mesajı

AK PARTİ GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANI OSMAN KARAASLAN

 

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan 15 Temmuz hain darbe girişimi seneyi devriyesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Karaaslan, 15 Temmuz’da tüm Gölbaşı halkıyla birlikte demokrasi nöbeti tutacaklarını belirti.

 

Karaaslan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla inşallah biz bu millete 15 Temmuz’u unutturmayacağız. 15 Temmuz’u her zaman yaşatacağız, hiçbir zaman anlamını kaybetmesine fırsat vermeyeceğiz. ‘Rabbim bu ülkeye bir daha darbeler yaşatmasın’ diye dua ediyoruz” dedi.

 

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan “Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı olarak 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde anma törenlerimizi gerçekleştireceğiz. Gençlik ve kadın kollarımızı ile tüm vatandaşlarımızla birlikte 15 Temmuzda ellerimizde Türk bayrakları ile meydanlarda olacağız. Ülkemize yapılan bu hain girişimi hiçbir zaman unutmayacağız. Unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

Türk milletinin demokrasinin ne olduğunu 15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdiğini vurgulayan Karaaslan “15 Temmuz’da, milletimizin sergilediği dik duruş ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 

CHP GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANI BÜLENT ELİKESİK

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, 15 Temmuz hain darbe girişimi birinci yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Elikesik 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 'milli iradenin inancıyız' diyerek başladığı açıklamasında şunları kaydetti;

 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi “Türkiye’nin en büyük demokrasi yürüyüşünün kahramanları olarak” bizler, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti korumak ve ileriye taşımak yolunda her zaman milli iradenin önemi ve önceliği olduğu inancındayız.

Cumhuriyet Halk Partisi tarihte parlamenter sistemin kurucusudur. Çıkan seçim sonuçlarına da hep saygılı olmuştur öyle de devam edecektir. Bu bağlamda milletin iradesi dışındaki yönetme çabalarına geçmişte de karşı durmuş ve bundan sonra da karşı duracaktır.

Bugüne kadar yapılmış tüm darbelerde Cumhuriyet Halk Partisi mensupları en ağır şekilde bedel ödemiştir. Nasıl geçmişte darbecilerin yargılanmasını talep etmişsek, bu gün de aynı görüş ve düşüncelerin sahibiyiz. Hükümetlerin ve yöneticilerin milletin iradesi ile gelmesi ve milletin iradesi ile gitmeleri gerektiğinin tartışmasız savunucusuyuz. 

15 Temmuz’da hain darbe girişiminde bulunanlara, resmi ya da özel her kim olurlarsa olsunlar ağır bir şekilde bedel ödettirilmelidir. Gerçek suçlular ile suçsuzlar ayırt edilmeli mağduriyetler giderilmelidir.

15 Temmuz gecesi Türkiye için, Cumhuriyet için demokrasiye inancı için meydanlara çıkarak canını ortaya koyan ve bu yolda şehit ve gazi olan yurttaşlarımıza sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz.

Halkın 15 Temmuzu’nda şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor ailelerine sabır diliyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.

Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  1915’te Çanakkale’de “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” dediği şehit ve gazilerin nesilleri olarak  vatan için her zaman savaşmaya ve ölmeye hazırız.  

 

MHP GÖLBAŞI İLCE BAŞKANI ERSİN PEHLİVAN

 

MHP Gölbaşı İlce Başkanı Ersin Pehlivan,15 Temmuz hain darbe girişimi birinci yılı dolayısıyla gazetemize açıklamalarda bulundu.

15 Temmuzun bir anda oluşan bir durum olmadığını vurgulayan Ersin Pehlivan “  15 Temmuz süreci bir anda gerçekleşmiş bir süreç değil, hainlerin devleti ve milleti yıkmak için başlattıkları bir harekat değildir. Bunun öncesi var Türk milletinin dini duygularını su istimal ederek, manevi değerleri ön plana çıkartarak ve bununla hiçbir alakası olmayan vatan hainlerinin yıllarca devlete sızarak Türk devletini yıkmak isteyen dış güçlerin bir maşası olarak 15 Temmuzda hain emellerini bir eyleme dönüştürmüşlerdir” dedi.

 

 MHP olarak yaptıkları uyarılarda haklı çıktıklarını ifade eden pehlivan “Bu eylem milletimizin feraseti ve demokrasiye olan inancı ile buna karşı gelmiş ve bu hainlere gereken cevabı vermiştir. Bu süreci çok iyi incelemek ve bundan sonra ki süreçte de bu şekilde bir yapının devlet içerisine yer almasına engel olmak gerekiyor. Bu hainliği gerçekleştirenlerinde en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Türk milletinin bu gücü ve kudreti vardır. MHP olarakta lider Sayın Devlet Bahçeli’nin yıllar önce FETÖ terör örgütü ile ilgili olarak hükümeti nasıl uyardığını çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

15 Temmuz gecesi en fazla şehit veren yerlerden birinin gölbaşı olduğunu ifade eden MHP Gölbaşı İlce Başkanı Ersin Pehlivan “ Gölbaşı Türkiye’nin en kritik bölgelerden biridir. Çünkü Gölbaşında polis özel harekat ve özel birlikler Gölbaşında dir. Ülkenin kaderi o gün burada belirlenmiştir. Türkiye’nin her yerinde o gün protestolar yapıldı. Ankara’da kazan ilçemiz kahraman unvanı aldı”

 

Gölbaşı o gün gösterdiği cesaret, dik duruş ve en önemlisi de verdiği şehitlerle Gölbaşı’nın Gazilik sıfatını hak ettiğini belirten Pehlivan, MHP olarak bu konuda atılacak tüm adımları destekleyeceklerini söyledi.

MHP Gölbaşı İlce Başkanı Ersin Pehlivan son olarakta “Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, birliği ve huzuru için canlarını veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Yunus Aygünoğlu’nun 15 Temmuz mesajı

 

Saadet Partisi İlce Başkanı Yunus Aygünoğlu 15 Temmuz hain darbe girişimi birinci yılı dolayısıyla gazetemize açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz’u şer güçlerin sevr harekatı olarak değerlendiren Aygünoğlu”

“Ülkeyi parçalamak, bölmek isteyenlerin emelleri vardı. Oda Suriye, ırak, mısır, Filistin, arakan ve tüm Müslüman topraklarda olduğu gibi ülkemizi de bölüp ve parçalamaktı” dedi.

 

Saadet Partisi İlce Başkanı Yunus Aygünoğlu açıklamasına şöyle devam etti.

“15 Temmuz, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını istemeyen dahili ve harici güçlerin birlikte emellerine ulaşamadıkları ve bu vatan hainlerine karşı halkımızın askerimizin, polisimizin birlikte karşı durduğu ve bu şer güçlerin emellerine ulaşmasını engellediği gündür. Bu münasebetle bu alçak girişime kararlılıkla cesurca karşı duran ve bu uğurda şehit olan 259 şehidimizi ve 2bin üzeri gazilerimiz şükran ve minnetle anıyoruz. Bu darbe girişiminin uygulayıcısı kukla terör örgütü FETÖ’yü nasıl her konuşmamızda zıkr ediyorsak arkasında ki güçleri de görmezden gelmek mümkün değildir. Bu terör örgütünün arkasında terörün destekleyicisi Amerika, terör devleti İsrail, Avrupa Birliği ve NATO’dur. Fetö2ye çözüm üretirken arkasında ki gücü görmezden gelmek gerçekci ve kalıcı bir çözüm üretmek mümkün değildir. Sorunların çözümü için adil bir düzenin mutlaka kurulması gerekmektedir”

 

15 Temmuz gecesi Gölbaşı halkının dimdik durduğunu ifade eden Saadet Partisi İlce Başkanı Yunus Aygünoğlu “ Gölbaşı halkı bir noktada hareket etmemiştir. O gün Gölbaşı halkı Emniyete, Özel Harekat Daire Başkanlığına, TRT ve Uyduya aynı anda harekat etmiştir. Kazan kahraman unvanı aldı ama esas kahramanlığı Gölbaşı halkı hak etmiştir. Bunun bilinmesi gerekir”

 

Mücahit Durgut’nun 15 Temmuz mesajı

 

Büyük Birlik Partisi Gölbaşı İlce Başkanı Mücahit Durgut 15 Temmuz hain darbe girişimi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Durgut yayınladığı mesajında “Milletimizin, Milli irade yoluyla siyasete verdiği yönetim hakkını gasp etme 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine Büyük Türk Milleti 249 şehit ve binlerce gazi verme pahasına müsaade etmemiştir” dedi.

 

15 Temmuz şehitlerini anan Büyük Birlik Partisi Gölbaşı İlce Başkanı Mücahit Durgun açıklamasına şöyle devam etti “15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ailelerine ve Aziz Milletimize en kalbi taziye dileklerimizi ileterek, Rabbimizden sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Gazilerimize devletimiz, milletimiz ve camiamız adına bir kere daha binlerce şükranlarımızı sunuyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar, Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın “Namlusunu milletine döndürmüş tanka selam durmam” sözünü kendisine şiar edinmiş hareketimiz ve kadrolarımız bugüne kadar darbelerin her türlüsüne karşı durmuş ve kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın yine karşı durmaya devam edecektir.15 Temmuz Hain FETÖ darbe girişimi olduğu gecenin ilk saatlerinden itibaren Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yöneticilerimiz başta olmak üzere, tüm kadrolarımızla birlikte meydanlara inerek, darbeye karşı net tavrını ortaya koymuş bir siyasi hareketiz” şeklinde konuştu.

 

Ali İhsan Güçlü’nün 15 temmuz mesajı

Gölbaşı MHP Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü "Gölbaşı Belediyesi tarih bilincinin geliştirilmesi için üzerine düşeni yapmalıdır" dedi.

 

Belediye Meclis Üyesi Güçlü, 15 Temmuz'un birinci yıldönümü vesile ile yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: 

"Medeniyet tasavvurları sağlam temellere dayanan milletler geleceğe emin adımlarla yürürler. Medeniyet tasavvuru güçlü bir tarih bilincinden beslenir. Tarihini unutan toplumların durumu, hafızasını yitiren insanların içine düştüğü çıkmazla eşdeğerdir. 

 

Hüznüyle sevinciyle bir çok hatıra mirasını içinde barındıran Türk tarihi, faydalanmamız gereken milli tecrübelerimizin ana kaynağıdır. Bu kaynaktan mahrum olarak yetiştirilen nesilelerle, istikbale yürümek mümkün değildir.

 

Millet olarak dostumuzu ve düşmanımızı tespit etmek için, milli tecrübelerimizi bünyesinde barındıran milli hafızamızı gözden geçirmemiz elzemdir. Daha dün Avrupa'nın göbeği Bosna'da on binlerce dindaşımızı soykırımdan geçiren insan kılıklı vahşi yaratıkların, Avrupalılar tarafından nasıl kurunmaya çalışıldığı ortadadır ve bugün de15 Temmuz darbe girişimini sergileyen vatan hainlerine ve bölücü PKK-DHKPC sempatizanlarına, Batının değerleriyle beslenen devletlerin kucak açması kendi menfeatlerinin sonucudur. Çünkü onlar tarih boyunca Türk Devletinin bölgesinde ve dünyada güçlü bir görüntü sergilemesini hazmedemediler ve bundan sonra da hazmetmeye niyetleri yoktur.

 

Bizler tüm bu tarihi gerçekleri bilerek Türkiye Devleti olarak, hem merkezi hem yerel yönetimlerde hassas hareket etmeliyiz. Merkezi yönetim genel politikalar konusunda üzerine düşüne yaparken, yerel  yönetimlerde söz sahibi olan tüm yetkililer de bu hassas noktayı dikkate alarak hareket etmek zorundadır.

 

Bu kapsamda Gölbaşı Belediyemizin yetkili birimleri önceden planlamalar yaparak, halkın tarih bilincini ve eğitim düzeyini yükseltecek çalışmalar yapmalıdır. Derinliği olmayan, içi boş ve ruhsuz etkinliklere kaynak ayırmak israfdan başka birşey değildir; toplumsal ihtiyaçlara cevap verecek, milli ruh ve toplumsal dayanışmaya katkı saglayacak öneriler dikkate alınmalıdır. Kısacası Gölbaşı Belediyesi tarih bilincinin geliştirilmesi için üzerine düşeni yapmalıdır.

 

Bu vesile ile 15 Temmuz'un birinci yıl dönümünde geçmişten günümüze gelinceye kadar vatan, millet ve bayrağımız uğrana şehadet makamına eren tüm vatan evlatlarını hayır ve minnetle yad ediyoruz. Ruhları şad, makamları cennet olsun inşallah."

 

Ramazan Şimşek’ten 15 Temmuz mesajı

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek,15 Temmuz hain darbe girişimi birinci yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Şimşek “Bu menfur ve ser odaklı darbe kalkışmasını lanetleyerek şimdi ve gelecekte milletimize devletimize ve demokrasiye kalkacak ellerin ve hainlikler her turlu övgüyü ve taktırdı hak eden Türk milletimizin sarsılmaz iradesini karşısında bulacaktır” dedi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek, mesajına şöyle devam etti.

“15 Temmuz 2016 cuma akşamı ülkemizde demokrasi insan hakları ve milli iradeye karşı yapılan kalkışmaya karşı olduğumuzu şiddetle ve nefretle kınadığımızı ve seçilmiş iradenin yanında olduğumuzu ifade eder bu menfur saldırıda ülkemiz ve milletimizin izzet ve şerefini korumak için canları pahasına mücadele eden güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızı n mücadelesini kutluyor ve bu halin saldırıda hayatlarını kaybederek şehitlik mertebesine ulaşan evlatlarımızı Şükran'larımızla yad ediyoruz”

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı,15 Temmuz Darbe Girişi ve sonrasındaki süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, hain darbe girişiminden hemen sonra meydanları terk etmeyen fedakar, cefakar, memleket sevdalısı tüm milletime yürekten teşekkür ederim.

Başkan  Fındıkçı Açıklamasında, “Hepimizce malum olduğu üzere 15 Temmuz akşamı milletin iradesine pranga vurmak istediler boyun eğmediniz. Ayrımcılık yapmak istediler, kucaklaştınız, sımsıkı sarıldınız. Dostluk kardeşlik iklimini bir kez daha perçinlediniz. Sizleri kutluyor şükranlarımı sunuyorum. Darbelerden en çok mağdur olan en çok canı yanan ülkücü, milliyetçi hareketin bir mensubu olarak Cenab-ı Allah’tan bizlere bu karanlık günleri bir daha yaşatmamasını, şehitlerimize rahmet eylemesini, gazilerimize acil Şifalar vermesini, her türlü terörden musibetlerden bizleri muhafaza eylemesini niyaz ediyorum. Tüm Hemşerilerimize sevgi ve muhabbetlerimiz arz ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

ETİKETLER
Osman Karaaslan Bülent Elikesik Ersin Pehlivan Yunus Aygünoğlu Mücahit Durgut Ali İhsan Güçlü Ramazan Şimşek
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert