Advert

Advert Advert
Meclis 15 temmuz unutmadı
Meclis  15 temmuz unutmadı
Gölbaşı Belediyesi Temmuz ayı son meclis toplantısı Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Murat Bey Balta Başkanlığında gerçekleşti.

Temmuz ayı son meclis toplantısında Murat Bey Balta 15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Balta ,15 Temmuz al bayrağımızın yeniden özgür bir şekilde dalgalanmasına ve dâhili ve harici güçlerin birlikte ülkemizin üzerinde yaşatmaya çalıştıkları kara bulutların dağılmasının simgesi olduğunu söyledi.

Murat Bey Balta meclis adına yaptığı açıklamada  “15 Temmuz bu vatan için kendi ruhunu ortaya koyan ve bu kalkışmaya karşı şahadet şerbeti içen 250 şehidimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Aynı zamanda 2 bin yedi yüz otuz beş yaralı gazimizi, minnetle ve şükranla anıyorum. İyi ki varlardı. Ülkemizde al bayrağımızın yeniden özgür bir şekilde dalgalanmasına ve dâhili ve harici güçlerin birlikte ülkemizin üzerinde yaşatmaya çalıştıkları kara bulutların dağılmasına neden oldular.15 Temmuz şehitleri anma ve demokrasi zaferi olarak bilinir. Meclis adına ben bir kez daha şahadet şerbetini içen kanlarıyla bu toprakları yeniden vatan olduğunu hatırlatan bütün şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. O gün yaralanan ve gazi olan minnet ve şükran duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 tarihinde terör saldırısı sonucu katledilen 32 şehidi de unutmayan bey balta “2 bin yedi yüz otuz beş yaralı gazimizi, minnet ve şükran duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Temmuz ve Ağustos ayı Yüce Türk milletinin şanla şerefle ortaya koyduğu bir aydır. Başbağlar da PKK denen milletlerin zefiri insanların o masumları şehit etmiştir. Onları da rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Rabbim bir daha bu durumları yaşatmasın” dedi.

ETİKETLER
Gölbaşı MECLİS murat bey balta 15 TEMMUZ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500