Advert

Advert
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz:
“Geçmişte FETÖ’nün operasyonunun aracı haline gelen hakimlerin verdiği kararlara ses çıkarmayanlar bugün FETÖ’den bağımsız Türk adliyesinin vermiş olduğu kararı tartışmaya açmışlardır. Bu zımnen FETÖ’ye destek vermektir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Ankara Gölbaşı İlçesinde Samanlık Cefa de iftar yaptı. İftara MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’da katıldı. Durmaz, İftardan sonra açıklamalarda bulundu.

“O GÜN ALKIŞ TUTANLAR BUGÜN ÇIKAN KARARI DA KABUL ETMEK DURUMUNDADIRLAR”

Durmaz” Milliyetçi Hareket Partisinin tüzük kurultayı mahkeme tarafından iptal edilmiştir. Bütün sonuçları yok sayılmıştır. Bu beklediğimiz bir karardı. Esasen olması gereken bir karardı. Geçmişte bunun aksine kurultayın yapılmasına onay veren mahkeme kararlarında imzası olan hakimlerin FETÖ’den tutuklu olduklarını dikkate aldığımız zaman FETÖ’nün Türkiye’de milliyetçi Hareket Partisine operasyon yapmak istediğinin somut göstergesi olarak ifade edilebilir. Geçmişte FETÖ’nün operasyonun aracı haline gelen hakimlerin verdiği kararlara ses çıkarmayanlar bugün FETÖ’den bağımsız Türk adliyesinin vermiş olduğu kararı tartışmaya açmışlardır. Bu zımnen FETÖ’ye destek vermek anlamına gelmektedir. Herkes sağlıklı bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Kaldı ki kişilere göre bir kara anlayışı söz konusu değildir. Şüphesiz bu kara lehlerine çıktığında alkışlayanlar bugün farklı çıktığında bunu yermemelidirler. O gün alkış tutanlar bugün çıkan kararı da kabul etmek durumundadırlar” dedi.

“MHP FETÖ’NÜN TÜRKİYE’Yİ BÖLME AMACINA ENGEL OLDU”

Milliyetçi hareket partisinin FETÖ’nün Türkiye’yi bölüştürme amacına engel olduğunu belirten Sadir Durmaz “Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıllık Türk siyasi hayatının önemli bir partisi bir çınarı olarak çok önemli bir şeyi başarmıştır. O da FETÖ’nün Türkiye yi bölme operasyonuna engel olmuştur. Sayın Genel Başkanımızın dirayeti ve liderliği ile FETÖ’nün bir siyasi partiyi ele geçirme ve Türkiye’yi bölüştürme amacına engel olmuştur. Çokta hayırlı olmuştur. Milliyetçi hareket partisi bir ve bütün olarak tabanı ile birlikte yoluna devam edecektir. FETÖ başarılı olamamıştır. Tüzük kurultayının iptali şüphesiz böyle bir sonucu tecil etmiştir” şeklinde konuştu.

“MHP KONGRELERİNİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

MHP’nin il ve ilçelerde kongrelerini yapmaya devam ettiğini ifade eden Durmaz “Milliyetçi Hareket Partisi çok daha güçlü bir şekilde tabanı ile birlikte kongrelerini yapmaya devam etmektedir.44 il ve 732 ilçede kongrelerini yapmıştır. Büyük ölçüde Ülkücü irade tecelli etmiştir. Büyük kurultayı da daha önceden merkez yürütmede aldığımız karara uygun olarak 18 Mart 2018 tarihinde bir şölen havasında gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU KILAVUZLARINI CHECK ETSİN”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya ilişkinde açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz “ Sayın Kılçdaroğlu’nun talihsiz bir beyannamesi olmuştur. Sayın Genel Başkanımızı itam ettikleri FETÖ’nün rahatsızlığından sonra kendisini arayanlara teşekkür maiyetinde yaptığı ilanda Sayın Genel Başkanımızın da isminin olduğu şeklinde çok talihsiz bir açıklaması olmuştur. Sayın Genel Başkanımız 2007 yılından itibaren FETÖ ile çok açık bir şekilde mücadele eden tek liderdir Türkiye de. Kendisine geçmiş olsun bile dememişken kendisinin teşekkür etmesi söz konusu değildir. Kaldı ki Sayın Kılıçdaroğlu’n partisinden iki yetkilinin ismi zikredilmektedir teşekkür beyanında dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendi Kılavuzlarını ya da kendisine bilgi getirenleri bir kere daha check etmesi gerekmektedir. Ve Sayın Kılıçdaroğlu adına adalet yürüyüşü dedikleri yürüyüşü başlatırken esas çıkış esprisinin ne olduğunu da kamuoyuna çok iyi bir şekilde açıklamalıdır. Orada tartışılacak kuşkulu yanlar vardır. Sayın Enis Berberoğlu’na bu belgeyi kim tarafında verildiği, bugünkü yürüyüşün esas amacının ne olduğu sorusu soru işareti olarak kamuoyunun gündemindedir. Bu konulara açıklık getirmesinde yarar vardır” diye konuştu.

 

 

 

ETİKETLER
MHP Kemal Kılıçdaroğlu Mevlüt Karakaya Ramazan Şimşek Sadir Durmaz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert