Advert

Advert
Cihannüma Derneği’nden sahur programı
Cihannüma Derneği’nden sahur programı
Cihannüma Derneği Ankara Temsilciliği tarafından düzenlenen sahur programı pembe köşkte gerçekleşti.

Gölbaşı Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen sahur programına, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Başbakan Yardımcısı Fatih Şahin, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Bakanlık Müsteşarları, Milletvekilleri, Bürokratlar ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu üyeleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan program sabah ezanına kadar devam etti.

Programda konuşan AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül; “ Dünyada ki bütün zulmü, insanlığın içene düştüğü burhanı ortadan kaldıracak ses Türkiye’de yükselen bu sesten başka bir şey değildir. İnşallah Türkiye bu birliğe ve beraberliğe öncülük edecektir” dedi.

Türkiye’nin insanlık için gördüğü bir rüya olduğunu söyleyen Abdülhamit Gül “ İnsanların birbirine zulüm etmediği adil, yeni ve insanların bir arada yaşadığı bir dünya için çalışan bir Türkiye modeli var. Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a eğer küresel eşkıyalar güçler saldırıyorsa dünyada ki zulme karşı dik durduğu için saldırıyor. Eğer Recep Tayip Erdoğan düşerse dünyada insanlık kalesinin düşeceğini çok iyi biliyorlar. O yüzden bu saldırılar onun şahsından İslam alemine yapılan saldırılardır. Onun şahsından insanlığın birlikteliğine ve huzuruna yapılan saldırılardır. Biz bu küresel kuşatma çabalarına karşı, itibar suikastlarına karşı hep dik durmuş bir topluluğuz” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Fatih Şahin ise yaptığı konuşmada  “ Ülkemiz çok önemli günlerden geçmektedir. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok önemli hadiseler yaşanmaktadır. Bundan 11 ay önce bir ay sonra seneyi devriyesi idrak edeceğimiz 15 Temmuzda ülke olarak bir işgal girişimine, bir darbe girişimi ile karşılaştık. Bu darbe girişimini kalbi Ankara’ydı. Aziz milletimizin cesaretiyle Cumhurbaşkanımızın feraseti ve Başbakanımızın çağrısı ile darbe girişimini aziz milletimiz hakil bıraktı. ondan sonraki süreçte gerek FETÖ,PKK ve DHKPC ile ilgili çok kararlı adımlar atıyoruz.Bu mücadelelerde aziz milletimizin yanımızda olduğunu çok iyi biliyoruz.Bölgemizde de çok önemli hadiseler yaşanmakta demokratik ve Islama sıkı sıkıya sarılmış hareketlerin sıyası cereyanların nasıl ortadan kaldırılmaya çalışıldığına hep birlikte şahitlik ediyoruz.Ülkemiz bu manada çok güzel, örnek bir rol model ülke. Bu nedenle topraklarda ki emanete hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen “Cihannüma esas olarak Kardeş kuruluşlar arasında işbirliği ve dayanışma platformu olsun istedik. Bunu yapmak zorundayız. Çünkü biz ümmeti Muhammediz birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. İkincisi ülkemiz, bayrağımız, vatanımız, dinimiz ve devletimiz tehditlerle karşı kaşı karşıyadır. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Kardeşlik içerisinde olmak zorundayız. Kardeşlikten başka bir hukuk olmamalıdır aramızda. Üçüncüsü ise bu toprakların Müslüman olarak kalabilmesi için birlik beraberlik içerisinde olmalıyız” dedi.

 

Cihannüma Ankara il temsilcisi Ahmet Akçay programda bir selamlama konuşması yaptı.

Gölbaşı’nda düzenlenen programda Belediye Başkanı Fatih Duruay ‘da bir konuşma yaparak katılımcıları selamladı.

Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen Sahur Programı, Sabah ezanı ile sona erdi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Cihannüma Derneği Fatih Şahin Mustafa Şen Abdülhamit Gül
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert