Advert
İftar Yaparak Mezun Oldular
İftar Yaparak Mezun Oldular
Gölbaşı Adem Bılhan Uysal İlkokulu 2016-2017 yılında mezun olan 92 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Okul bahcesinde düzenlenen iftar yemeğinden sonra başlayan mezuniyet törenine Okul Müdürü Ercan Göktürk, Okul Müdürleri, bazı kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilerin ellerindeki meşaleler ile katıldığı törende konuşan okul müdürü Ercan Göktürk, mezun olan öğrencilerinden bundan sonraki yaşamlarında kendilerinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ahlaklı bireyler olmasını istedi.

Ahlakın önemine vurgu yapan Göktürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey var. Birincisi sağlık ve mutluluk. İkincisi ise ahlaklı ve başarılı olmanız. Üçüncüsü de devletinizi, milletinizi, bayrağınızı ve vatanınızı aşk ile sevmenizdir. Seviniz ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerin dürüst, adil, iyi bir insan ve aynı zamanda fikri hür, vicdanı hür nesiller olmanızı arzu ediyorum."” dedi.

Öğrencilere seslenen Ercan Göktürk “ Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey var. Birincisi sağlıklı ve mutlu olmanız. İkincisi ise ahlaklı ve başarılı olmanız. üçüncüsüde devletinizi, milletinizi, bayrağınızı ve vatanınızı aşk ile sevmenizdir. Seviniz ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst adıl iyi bir insan ve aynı zamanda fikri hür, vijdanı hür nesiller olmanızı arzu ediyorum” diye konuştu.

Mezun öğrenciler adına konuşan okul birincisi Elif Aybala Islak da kendilerine emek veren öğretmenleri ve ailelere teşekkür ederek, "8 yıllık eğitim sürecinde iyi ve kötüyü ayırt etmeyi, birbirimize karşı dürüst olmayı, insanın ve insanlığın değerini, vatanımıza ve milletimize yararlı bir birey olabilmek için sahip olmamız gereken ön bilgileri öğrendik." dedi.

Programda okulda derece yapan ve TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli hadiyeler verildi. Daha sonra okuldan mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni hazırlandı. Okul birincisi Elif Aybala Islak, sahneye gelerek okul kütüğüne adını yazdırdı.

Programda öğrenciler çeşitli şarkılar söyleyerek hem kendileri hem de davetlilere hoş zaman geçirdiler.

Mezuniyet töreni sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Menzuniyet Töreni Adem Bılhan Uysal İlkokulu İftar Elif Aybala Islak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500