Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-06-2017 00:54   Güncelleme : 08-06-2017 00:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gölbaşı’na geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özel Harekat Daire Başkanlığında emniyet ve Jandarma personeliyle birlikte iftar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gölbaşı’na geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özel Harekat Daire Başkanlığında emniyet ve Jandarma personeliyle birlikte iftar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer,  Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  karşıladı.

Konuşmasının başında şehitlere rahmet dileyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan," Bulunduğumuz bu yer gazi bir mekandır. Malum 15 Temmuz'da burası FETÖ ihanet çetesinin ruhunu 1 dolara satmış, şeytana satmış mensupları tarafından bombalandı. Burada 56 şehidimiz var. Ekmeğini yediğini devletin uçaklarını, silahlarını çalarak milletin üzerine bomba yağdıran hainler 249 kardeşimizi o gece şehit ettiler. 2 bin 193 gazimiz var. Sadece Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığına yapılan F-16 saldırılarında çeşitli rütbelerden kardeşlerimizi kaybettik. 27 tane de gazimiz var. FETÖ'cü hainlerin buraya attıkları 650 kiloluk helyum bombası PKK operasyonlarında dahi kullanılmayan, tahrip gücü o derece yüksek bir bomba. Eli kanlı katillerin mahkemelerini sizlerde izliyorsunuz, sergiledikleri pişkinlikler, edepsizlikler, arsızlıklar, yaptıkları işi bir anlık cinnet ile aldatılmış ile değil, taammüden gerçekleştirdiklerini bir kez daha ortaya koyuyor. Kendilerini istedikleri kadar rüyalarla, kulaklarına fısıldanan tarihlerle, verilen sözlerle aldatsınlar. Hepsi beyhude. Milletimizin, özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönülleri ferah olsun. Ben başdanışmanlarımın tamamıyla duruşmaları takip ediyorum. Gün be gün raporlarını alıyorum. Bu eli kanlı katillerin hiçbirisi kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaklar " dedi.

Anadolu'nun Türklere bahşedilmiş bir vatan olmadığını söyleyen Erdoğan, "Biz bu toprakları kanlarımız ve alın terimizle sulayarak kendimize vatan yaptık. Vatanımızın bin yıl önce hangi fedakarlıklarla kazandıysak, bu günde aynı şekilde koruyoruz. Bugün de adları farklı da olsa hepsinin amacı özgürlüğümüze, değerlerimize, geleceğimize kast etmek olan terör örgütlerine karşı yine kanımızla ve alın terimizle mücadelemizi veriyoruz. İç güvenlik harekatlarında görev alan siz değerli kardeşlerim, bu mücadelenin en ön saflarında bulunuyorsunuz. Sadece son 2 yılda 932 şehidimiz, 4 bin 885 gazimiz var. Ülkemizde toprağını kahramanların beklediği şehitler tepesi boş kalmıyor. Semalarında dalgalanan ay yıldızlı bayrağı ve her karışında yankılanan ezanları ile bu vatan, uğrunda canından vazgeçmeyi göze alanlar bulduğu sürece bizimdir" şeklinde konuştu.

İftar programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyüktür. Sizlere güveniyoruz. Mazlumların duası ve Cenabı-Hak bizlerle beraberdir. Allah sizleri korusun ve muhafaza etsin. " dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA