Advert

Advert
İmam Hatip Lisesinde Fen ve Sosyal dersler verilecek
İmam Hatip Lisesinde Fen ve Sosyal dersler verilecek
Gölbaşı’nda eğitim veren Gölbaşı Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Dini eğitimin yanısıra Fen ve Sosyal bilgiler eğitimi verilecek

 Gölbaşı Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; 2017 ve 2018 eğitim öğretim yılında okuldaki Öğrenciler,  İmam hatiplerde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi derslerinide alacaklar.

Fen ve Sosyal Bilimler müfredatı uygulayan bir okul

Okuldan yapılan yazılı açıklamada;  Öğrencilerin Fen ve Sosyal Bilimler lisesinde uygulanan müfredata uygun bir şekilde eğitim verileçeği vurgulanarak,  Öğrencilerin bilim ve teknoloji alanında bilgi ve becerilerini artırmak ve bilimsel birikime, etik değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek ve insanlığa, topluma katma değer üretebilen, okuyan düşünen tartışabilen sosyal ilişkileri gelişmiş, kendine ve değerlerine güvenen liderlik becerilene sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlanmaktır.

Sağlam bir din eğitimi

Fen ve sosyal derslerin yanında sağlam ve kuvvetli bir Din eğitimi ile öğrencilerin Dini doğru bir şekilde anlayan ve dünyasında anlamlandıran, dini konuda topluma rehberlik eden dini anlayan, yaşayan, bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

24 saat açık pansiyon

Okuldan yapılan açıklamada; 110 kişilik pansiyon kapasitesi olan okulun 24 saat açık olduğu belirtildi. Öğrenciler, yeteneklerini geliştirebilecekleri, kendilerini mutlu hissedebilecekleri, derslerdeki başarılarını artırabilecekleri, toplu yaşama becerileri kazanaçakları okul pansiyonunda kalarak da eğitim hizmeti alabileceklerini vurgulandı.

ETİKETLER
Eğitim Fen Bilgisi İmam Hatip Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert