Advert
Gölbaşı Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Gölbaşı Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Gölbaşı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısının 1.oturumu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapıldı.
Advert

Haziran ayı ilk oturumda Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesi askeri üs bölgelerini denetleyen askeri heyeti taşıyan Cougar tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 asker ve Diyarbakır’da terör örgütü ile giren çatışmada şehit düşen 3 asker için saygı duruşunda bulunarak istiklal marşı ve Fatiha okundu.

Ayrıca Gölbaşı’nda çiçekçilik yapan esnaflardan birinin meclis toplantısı öncesi meclis sıralarına kırmızı gül bırakması meclis üyelerini şaşırttı. Meclis üyeleri de bu jesti karşısında kayıtsız kalmayarak Gölbaşı’nda çiçekçilik yapan esnafın sorunların araştırılması ve çözümü için önerge verdiler.

Ayrıca CHP Gölbaşı İlce Başkanı ve Meclis Üyesi Bülent Elikesik’ın Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’e kırmızı gül uzatması  diğer meclis üyelerini güldürdü.

Mecliste MHP grubu adına konuşma yapan meclis üyesi Ali İhsan Tunç  “ Dün Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen 16 şehit haberi yüreklerimizi yaktı. Cenabı hak kahraman şehitlerimize rahmet eylesin ruhları şat mekânları çenet eylesin. Şu mübarek günler hürmetine ailelerine sabır versin ve trük milletinin başı sağ olsun” dedi.

Tunç konuşmasına şöyle devam etti.

“Gelin bu mağfiret ayını birlikte değerlendirelim geçmişin yanlışlarından ders güzelliklerinden örnek alalım. Gölbaşımız, yurdumuz ve milletimiz için kırmadan dökmeden hizmet yolunda hakkaniyetle birlikte özerimize aldığımız bu görevi hakkıyla yerine getirmek için elimizden geleni birlikte yapalım. Doğrusuna birlikte karar verelim bireyler yararına olan hizmetleri toplumun yararına çevirelim. Önemli olan doğruları yapmak yanlışları düzeltmek ve ben doğruları yapmak için geldim. Yanlışa, yanlışla cevap vermek için değil. Göreve geldiğimizin dördüncü yılında eksiklerimiz oldu. İstemeyerekte olsa kırdıklarımız olmuştur. Bu mübarek günlerin hatırına istemeden yaptığımız bir hatamız olmuş ise özür dileriz. Hakkınızı halel edin bizim varsa helal olsun” şeklinde konuştu.

Gölbaşı’nın sorunları ile ilgilide konuşan MHP meclis üyesi Ali İhsan Tunç  “Gölbaşı’mızı biliyorsunuz yeniden keşfetmeye gerek yoktur. Sorunları belli yapılan yapılmayan ve yapılması gereken işler bellidir. Bizlerde elimizden geldiğince bunları yapmak için görevliyiz. Niyetimiz, duruşumuz ve yapmak istediklerimiz bellidir. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

Tunç ayrıca İstanbul’un Fethi’nin 564. yıl dönümü kutladı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Gökhan Koçak ise Diyarbakır ve Şırnak’ta şehit düşen askerlere rahmet dileyerek, İstanbul’un Fethi’nin 564. yıl dönümü kutladı. Koçak ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Koçak ayrıca fetih süresini okuyarak başladığı sözlerini şöyle sürdürdü. “ Fetih süresinde Allah’u Teâlâ zalimin olduğu yere, mazlumun olduğu yerde fethi bize farz kılmıştır. Çünkü zülüm varsa orada bir Türk milleti var ve gereğini de yapıyor. Belki belli dönemler fetret devri yaşıyoruz. Ama yüce Türk milleti gereğini yapıyor. Fatih Sultan Mehmet çağ açıp çağ kapayan hünkâr, Ulubatlı Hasan ve Ak Şemsettinlerimiz onlar özerine düşenleri yaptılar. Biz torunları olarak nereyi fetih ettik ve fetih tolunda nerdeyiz. Ben bütün arkadaşlarımızı Gölbaşı Halkımızı, ülkemizi gönüllerin fethine davet ediyorum. Kalabalıklar içinde yalnız yaşıyoruz. Trafikte iki dakika ışıkta beklemeye aciziz. Sinirlerimize hakım olamıyoruz. Çok kırıyoruz. Kırıcı oluyoruz ve ramazan ayında kendimize bir fren gibi görüyoruz. Ramazan bayramından sonra ise devam, Fetih olur ama günülerlin fethi için el ele mücadele edelim” dedi.

Daha sonra gündem maddelerin aylamasına geçildi.

ETİKETLER
Gölbaşı Meclis Oturum Şehitler İçin Saygı Duruşu Kırmızı Gül Ramazan Şimşek Bülent Elikesik Gökhan Koçak Ali İhsan Tunç
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert