Advert

Advert
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
29 Mayıs’ta açılışı yapılacak olan etkinlikler Kadir Gecesi’nde sona erecek.
Advert

Pursaklar Belediyesi’nin Geleneksel Ramazan etkinliklerinin bu yılki adresi yine Şehit Salim Akgül Parkı olacak. 29 Mayıs’ta açılışı yapılacak olan etkinlikler Kadir Gecesi’nde sona erecek.

Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri geçen yıl olduğu gibi yine şehir merkezindeki Şehit Salim Akgül Parkı’nda renkli görüntülere sahne olacak. Her akşam iftar saatinden sonra başlayacak etkinliklerle dolu dolu Ramazan programları yapılacak. 7’den 70’e hemen her yaş grubuna hitap eden etkinliklerde sanatçılar halkla buluşacak. Tüm detayların düşünüldüğü programlarda Türk Tasavvuf musikisi, Hacivat-Karagöz oyunu, kukla gösterileri, 15 Temmuz Diriliş Tiyatrosu, Semazen gösterisi, faslı muhabbet,  geleneksel orta oyunları ve sanatçılar yer alacak.

 Ramazan etkinliklerinde STK’lar için özel tasarlanmış stantlar, oba çadırlarının da yer aldığı etkinlik alanındaki yarı açık amfi tiyatro salonunda ise Hanifi Sezer, Hidayet Can, Ayhan Aşan, Hasan Dursun, Mustafa Özcan, Nurullah Özcan Güneşdoğdu, Ayşen Birgön, Yusuf Güney sahne alacak.

“Hemşerilerimizi bekliyoruz”                                          

Yoğun bir Ramazan programı hazırlandığını açıklayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Şehit Salim Akgül Parkımızda düzenleyeceğimiz Ramazan etkinliklerimize hemşerilerimi davet ediyorum. Eski Ramazanlara olan özlemi giderecek bir program hazırladık. İnşallah hep birlikte tüm İslam alemi huzur içinde bir Ramazan geçirerek bayrama kavuşur. Rabbim oruçlarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin. Başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerifi mübarek olsun” dedi.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Ramazan ETKİNLİK
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert