Advert
Kırcı Gölbaşı İmam-Hatipli Öğrencileri İle Buluştu
Kırcı Gölbaşı İmam-Hatipli Öğrencileri İle Buluştu
İmam Hatipliler Derneği (GÖLİMDER) tarafından organize edilen konferansa konuşmacı olarak TBMM Başkanlık Divan Üyesi ve Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı katıldı.

Milletvekili Kırcı, eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilere örnek olacak İmam Hatip mezunların konuşmacı olarak davet edildiği 'İçimizden Biri' projesi kapamında Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğrencilere hitap etti.

Kendisi de bir İmam Hatipli ve İmam Hatip sevdalısı olan Kırcı, okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencileri tarafından sevgi ve çoşku ile karşılandı.

İmam Hatipli olmak ve İmam Hatip şuuru konularına değinen milletvekili Ķırcı, üniversite yıllarında başörtüsü sebebiyle yaşadığı zülüm ve hukuksuzlukları, buna karşılık vermiş olduğu başörtüsü mücadelesini paylaştı. Şimdi bu zülümlerin geride kaldığını, imam hatiplerin önündeki engellerin bir bir kalktığını söyledi. Öğrencilere çok çalışmaları gerektiğini hatırlatan Kırcı, bu ülkenin hatta İslam ümmetinin İmam Hatip gençliğinden çok şey beklediğini; 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için gençliğin vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Konferans sonunda öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Sema Kırcı, öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek okuldan ayrıldı.                       

Konferans sonrasında GÖLİMDER Başkan Vekili Mesut Sıtkı Dumanoğlu Milletvekili Sema Kırcı'ya katılımlarından dolayı teşekkür ederek Veda Hutbesi takdim etti.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ak Parti Semra Kırcı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500