Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 24-05-2017 20:55   Güncelleme : 24-05-2017 21:09

Halk Eğitim Merkezinin yıl sonu sergisi açıldı

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi açıldı.

Halk Eğitim Merkezinin yıl sonu sergisi açıldı

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi, kursiyerlerin oluşturduğu eserlerle yıl sonu sergisinin açılışını yaptı. Serginin açılışına Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Murat Kuyucu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz ve siyasi partilerin yanı sıra kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstikla Marşı’nın okunması ile başlayan program, halk oyunları ve Seğmen ekibinin gösterileriyle devam etti.

Açılışta konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, bir yıl içerisinde yapılan faaliyetleri anlattı. 59 alan ve 3065 ayrı programda açılan kurslarla hizmet verdiklerini belirterek, “2015-2016 eğitim öğretim yılında 478 kurs ve 10 bin 456 kursiyerle hizmet verirken 2016-2017 eğitim öğretim yılında devam eden kurslarımızla birlikte 9 bin kursiyere ulaştık. Çabamız devam edecek. Yolu halk eğitim merkezinden geçmemiş vatandaşımız kalmasın istiyoruz” dedi.

Serginin açılışında katkısı bulunanlara teşekkür eden Uçar “Öğrenmenin yaşı yoktur. İnsanlar hangi yaşta olursa olsun bir şeyler öğrenip üretebilir, hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunabilirler. Yerine yenisini koyamadığımız tek şey olan zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için herkesi, değişim ve gelişimin kalbine, Gölbaşı Halk Eğitimi Merkezine bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ardından protokol üyeleri sergiyi gezerek kursiyerlerin bir yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları inceledi.

Sergide eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere Kaymakam Esmer ve Belediye Başkanı Duruay tarafından sertifikaları verildi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA