Advert

Gölbaşı Gölbaşı olalı..

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gölbaşı Gölbaşı olalı..
Gölbaşı Gölbaşı olalı.. Nisa Sayar
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü" düzenlendi. Yürüyüş renkli görüntülere sahne olurken yoldan geçen araçlar korna çalarak yürüyen gruba destek verdi. Yürüyüşte Ankara Spor Kulübünün Seğmen ekibi de yer aldı.

Kaymakam Şenol Esmer öncülüğünde yürüyen kortej 15 yıl sonra bir ilki gerçekleştirerek Fener Alayı Yürüyüşünü Gölbaşı’nda yaptı. Kortej ekibine İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru, Jandarma Garnizon Komutanı Murat Kuyucu da katıldı.

Gölbaşı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen etkinlik kapsamında, Baldudak İlkokulu önünde toplanan grup, Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi’nden Gölbaşı Belediyesi tarafından Atatürk Sahil Parkında düzenlenen 19 Mayıs konser alanına kadar, ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Yürüyüş grubu daha sonra Gölbaşı Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği Zara ve Aydilge konserine katıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay konser alanında yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe girişimini en derinden hisseden Gölbaşı halkına hizmet etmenin şeref meselesi olduğunu söyledi.

Duruay “19 Mayıs Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi umutlarının inanca dönüştüğü tarihtir. Bu tarihte gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün samsuna ayak basmasıyla oluşan milli mücadele ruhu ve yakılan bağımsızlık meşalesi kısa sürede bütün yurdumuzu sararak bir milletin dirilişinin destanı olmuştur. Türk gençliği dün olduğu gibi bugün de ataların canları pahasına koruyup kendilerine emanet ettiği vatan topraklarını yine aynı kararlılıkla koruyarak bağımsızlığından asla ödün vermemiştir” dedi.

Konuşmalardan sonra Gölbaşı Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği 19 Mayıs konserinde ilk olarak sahneye Zara çıktı. Sevilen şarkılarını alanı dolduran vatandaşları için seslendirdi. Ardından sahneye Aydilge çıktı.

Atatürk Sahil Parkında düzenlenen konsere Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gölbaşı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Ankara,Gölbaşı, 19 Mayıs,Yürüyüş,Fener,

Ankara Gölbaşı Şenol Esmer 19 Mayıs Zara Aydilge Konser Yürüyüş Fener
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı