Advert
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Gölbaşı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Makam ziyareti gerçekleştirildi.

Gölbaşı Stadyumu’nda gerçekleşen törende, öğrencilerin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk’e cevabını okuması ile devam eden programda, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesini anlatan mizansen gösteri yapıldı. Öğrenciler tarafından jimnastik ve folklor gösterileri, Ankara Kulübü Gölbaşı Şubesi Seymen ekibi gösterisi ve son olarak 200 kişilik step gösterisi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer törende yaptığı konuşmada 19 Mayıs’ın Türk’ün uluslararası arenada şerefli yerinin almasının ilk adımı olduğunu söyledi.

Şenol Esmer “Bugün Sevr ve Mondrossu tarihin çöplüğüne bir daha yükseltmemek üzere atılan ilk adımın adıdır. Bugün bu şevkle bu heyecanla bizlere gösteri sunan genç arkadaşlara ve onlara rehberlik eden öğretmen arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve SPor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru ise günün anlamına yönelik yaptığı konuşmada "Samsun'da ttuşan meşale milletimizin elinde hala alev alev yanıyor ve dünya durdukça bu toğrağın insanlarının elinde bir nur gibi dört bir yanı aydınlatacak. Bereketli toprakları, yetenekli insanları ve bahtı açık yarınlarıyla güzel ülkemiz, inanıyoruz ki açacağı her temiz sayfayla yeni destanlarını altın harflerle yazmaya devam edecek." dedi.

Program, Kaymakam Esmer, Başkan Duruay, Başsavcı Çalık ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özüdoğru’nun 2016-2017 eğitim öğretim döneminde okul sporlarında yapılan müsabakalarda dereceye giren sporculara ödüllerini vermeleri ile sona erdi.

Gölbaşı Stadyumu’nda gerçekleşen törende, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim  Müdürü Adnan Gürbüz, Gölbaşı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar bulundu.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı 19 Mayıs Kutlama Şenol Esmer
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500