Advert

Advert
Elikesik’ten 19 Mayıs Spor Bayramı Mesajı
Elikesik’ten 19 Mayıs Spor Bayramı Mesajı
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Advert

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919’un Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Elikesik “Anadolu’da yeni Türk devletinin fiilen temelinin atıldığı, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, Türk milleti için bir dönüm noktasıdır. Yüce önder Atatürk’ün Büyük Nutku’nu bu olayla başlatması ve doğum gününü soranlara 19 Mayıs’ı işaret etmesi de bunun en önemli kanıtıdır” dedi.

19 Mayıs’ın Türk milletinin, ulus olma yolunda tam bağımsızlığını sağlayan, çağdaş ve aydınlık geleceğin kapılarını açan, ulusal kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olduğunu söyleyen Bülent Elikesik “19 Mayıs’ı çok sevdiği ve güvendiği gençlere armağan eden yüce Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek olan sizlersiniz” diyerek, bu görevi gençlere verdi. Bizler bu sorumluluğun ancak güzel ahlak, adalet, haksızlık ve zulüm ile mücadele, ulusal ve içsel değerlerimize bağlı kalarak, tarihimizle gurur duyarak ve yüzümüzü de daima geleceğe dönük tutarak sağlanacağının bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik son olarakta “Genç fikirlerin Türk milletini ileri götüreceğini gören ve bu yüzden gençlik kavramına ayrı bir anlam yükleyen, fikirde yeniliğe önem veren Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha onur ve saygı ile anıyoruz. Bu vesile ile bɑştɑ gençlerimiz olmɑk üzere tüm halkımızın 19 Mɑyıs Atɑtürk’ü Anmɑ, Gençlik ve Spor Bɑyrɑmını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP 19 Mayıs Bülent Elikesik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert