Advert
DARÜŞŞİFA’DAN ANLAMLI ETKİNLİK
DARÜŞŞİFA’DAN ANLAMLI ETKİNLİK
DARÜŞŞİFA’DAN ANLAMLI ETKİNLİK
Haberin galerisi için tıklayın!

Darüşşifa Eğitim Kurumu ilkokul öğrencileri kardeş okul projesi kapsamında köylerdeki öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrenciler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek ve toplumsal kaynaşmayı sağlamak adına okul idaresi tarafından yapılan etkinlikte okulun ilkokul öğrencileri aldıkları hediyelerle Beynam Emine Erişen İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

Öğrencilere hediyelerini veren Darüşşifa Eğitim Kurumu öğrencileri derslere de katıldı. Öğrenciler birlikte çeşitli oyunlar oynadılar.

Amaçlarının değerler eğitimini teoriden pratiğe dönüştürmek olduğunu ifade eden Darüşşifa Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Murat Bey Balta “Biz istiyoruz ki ülkemizin her yöresinde bulunan okullarımız aynı standartta olsun. Öğrencilerimizin hedefleri daha yüksek olsun ve durmadan dinlenmeden, yorulmadan çalışsınlar Türkiye’yi lider ülke yapsınlar. Bunun için de iyi imkanları olanların, imkanlarını, olmayanlarla paylaşmalıdır. Darüşşifa Eğitim Kurumları olarak bunu gerçekleştirdik” dedi.

Bundan sonra Beynam Emine Erişe İlk ve Ortaokulu'nu da kendi okullarında ağırlayacaklarını ifade eden Murat Bey Balta “Burası eski Bala’nın köylerinden gelen çocukların okuduğu bir okuldur. Buraya  Ankara’nın en ücra köylerinden öğrenciler gelmektedir. Dolayısıyla bu okul tipik bir Anadolu köyü ve ilçesidir. Biz bu yavrularımızın hedeflerini büyütüp geleceğe umutla bakacak şekilde yetiştirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kendilerine hediye getiren arkadaşlarına teşekkür eden Beynam Emine Erişen İlk ve Ortaokulu öğrencileri, yeni arkadaşlıklar edindiklerini bundan dolayı mutlu olduklarını söylediler. Öğrenciler daha sonra birlikte ders dinleyip çeşitli oyunlar oynadılar.

Atatürk Evi’ne Ziyaret

Darüşşifa Eğitim Kurumu ilkokul öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919'da Ankara’ya geldiğinde kaldığı Beynam’daki evi gezdiler. Öğrenciler, Atatürk’ün kaldığı odayı, milli mücadelenin çeşitli aşamalarına ait resimleri, eskiye ait mutfak eşyalarını, Atatürk kütüphanesini ve toplantı salonunu büyük bir ilgi ile incelediler. 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Darüşşifa Kardeş Okul Murat Bey Balta
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500