Advert

ENGELLİLER HAFTASI

Gölbaşı Belediyesi "Engeliler Haftası" çerçevesinde etkinlik düzenledi.

ENGELLİLER HAFTASI
ENGELLİLER HAFTASI Nisa Sayar

Atatürk Sahil Parkı'nda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi İşaret Dili Kursu öğrencilerinin İstiklal Marşı'na işaret diliyle eşlik etmesi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, "Bizler engelsiz bir hayat için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız." dedi.

Gölbaşı Belediyesi ile İŞKUR'un ortaklaşa bilgisayar ve muhasebe kursu açtığını dile getiren Duruay, "Buradan bazı arkadaşlarımız mezun oldu. Bazıları da bu kurslara devam ediyor. Halk Eğitim Merkezimizle beraber takı tasarım, halk müziği ve bağlama kurslarına devam etmekteyiz. Engelsiz bir hayat sunmak için biz onların devamlı yanındayız." diye konuştu.

Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinlikte Gölbaşı Bahçelievler Özel Eğitim Merkezi öğrencileri "ıspanaklı yumurta" gösterisi yaptı.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencilerinin teşekkür konuşmalarının ardından Gölbaşı Belediyesi Engelli Birimi Halk Müziği Korosu konser verdi.

Ankara Gölbaşı Fatih Duruay Engelliler Haftası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı