Advert
Gölbaşı’nda Kafkas Halk dansları gösterisi
Gölbaşı’nda Kafkas Halk dansları gösterisi
Gölbaşı Kafkas Derneği (GÖL-KAF) ABREK “Gölün Yıldızları” Kafkas Halk Dansları Topluluğunun yılsonu gösterisi Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi, renkli görüntülere sahne oldu.

Gösteriye Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Gökhan Koçak, Gölbaşı Kafkas Derneği Başkanı Tolga Gençer, CHP Gölbaşı İlce Başkanı Bülent Elikesik, MHP Gölbaşı Belediyesi Meclisi Grup Başkan Vekili Ali İhsan Tunç ve çok sayıda davetli katıldı.

Rusya'nın, Kafkasya'da yaşayan Çerkesler'e yaptığı zulmün ve sürgünleri hakkında konuşan Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Gökhan Koçak  “ Hükümetler arasında anlaşmazlıklar olabilir. Ama halklar arasında olamaz. Zaten o dönemin ihtilalı ile beraber çarlık Rusya’sı yerle bir olmuş ve çarların hepsi gerekli cezayı almışlardır. Yaşasın zalimler için cehennem. Tabi uzun yıllar geçti aradan ama bu dava kıyamete kadar unutulmayacak ve unutturulmayacak. Uluslar arası arena, birleşmiş milletler ve insan hakları savunucularında bu işe el atmasını ve bu davanın en güzel şekilde mana aleminde yer bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Gölbaşı Kafkas derneğinin amacının Kafkas çocuklarının kendi kültürünü tanıtmak olduğunu ifade eden Gölbaşı Kafkas Derneği Başkanı Tolga Gençer “ “Maalesef bizim çocuklarımız bizim gibi yaşayamıyor. Bu adeti, kültürü almaları için bu derneği kurduk. Bu konuda yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim”

Programda, 'Gölün Yıldızları' Kafkas Halk Dansları Topluluğu gösterimleri konuklardan büyük alkış aldı. Gösteride Kafe,Şeşen.Gorski,Apsuva,Ziyabiy gibi oyunlar oynadı.Program sonunda davetliler oynanan Kafkas oyunlarına eşlik etti.

Gösterinin ardından GÖL-KAF Başkanı Tolga Gençer, Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Gökhan Koçak’a plaket taktım etti. daha sonra ise toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

ETİKETLER
Ankara Kafkas Dans Abrek Tolga Gençer Gösteri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500