Advert

Advert
HALİL MUTLU NESİBE AYDIN OKULLARI'NDA SÖYLEŞİYE KATILDI
HALİL MUTLU NESİBE AYDIN OKULLARI'NDA SÖYLEŞİYE KATILDI
Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu öğrencilerle bir araya geldi.

Nesibe Aydın Okulları'nın davetlisi olarak söyleşiye katılan Halil Mutlu, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılandı.

Öğrencilerle buluşmadan memnuniyet duyduğunu dile getiren Mutlu, daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Keyifli anların yaşandığı söyleşide, " Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu oldun ve güzel bir ailen var ama sizin için başarının tam anlamı nedir ?" sorusu üzerine Halil Mutlu zor anlar yaşadı.

Sorunun çalışmadığı yerden geldiğini belirten Halil Mutlu “ Bu gün bu kadar mutlu isem bir gün spor hayatımın sona ereceğini bildiğim içindir. Ben hiçbir zaman şampiyonun diye gezmedim. İnsanlığımdan hiçbir zaman taviz vermediğim için bu gün bu kadar mutluyum” diye cevap verdi.

Son zamanlarda dopingli sporcu sayısı artı siz bunu neye bağlıyorsunuz?  Sorusuna eski milli halterci Halil Mutlu şöyle cevap verdi.

“ Beceriksiz yöneticiler ve eğitimsiz hocalardır. Maalesef kendi eğitimsizlikleri ve becerisizliklerini sporcunun özerine bırakan ve dopingli sporcuyu bir tarafa bırakarak kendilerini aklamaya çalışanların olduğu  bir dönemdeyiz. Hiç kimse bu illeti bilerek kullanmaz. Başarılı olduğu zaman benimdir. Doping illetine bulaştığı zamanda senindir anlayışından dolayı antrenör ve sporcu maalesef hataya sürükleniyorlar. Dopinge hepimiz karşıyız. Ben bunun cezasını çektim. Hırsızlıktan beterdir.  Doping tertemiz hallimle tek bir yarışma ile kara bir leke gibi üstüme çüktü. Ama vicdanen rahatım neden çünkü ben doping aldığımı bilmiyordum. Ama birileri biliyormuş benim bunu kullandığımı. Tek üzüntüm bunu bilipte uyarmayan antrenörlerim as başkanlarım beni uyarmadan ve sakat olduğumu bilerek beni yarışmaya götürüp beni oralarda idam etmeleri olmuştur. ”

Söyleşiye Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Cengiz Özden Şimşek’ de katıldı.

Söyleşinin ardından Halil Mutlu ve  plaket takdim etti. Futbolcular, daha sonra öğrencilere imza dağıttı.

ETİKETLER
Halil Mutlu Nesibe Aydın Okulları Ankara Dünya Ve Olimpiyat Şampiyonu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert