Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2017 18:33   Güncelleme : 12-05-2017 18:33

Gölbaşı’nda Engelliler Haftası etkinliği

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Gölbaşı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde diploma töreni düzenlendi.

Gölbaşı’nda Engelliler Haftası etkinliği

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi öğretmenlerini etkinlikten dolayı tebrik etti.

Kaymakam Esmer, yaptığı konuşmada, "Aynı zamanda da devletimize teşekkür ediyorum. Çünkü dünden bu güne engelliler alanında gerçekten bir gelişme ve atılım var. İnşallah önümüzdeki yıllarda her engelliye de bir yaşam koçu kamu kaynağı ile karşılanarak verilir ve ailelerin o yükü alınır diye temenni ediyorum." dedi.

Törende Gölbaşı İlce Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, özel gereksinimli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, önlerindeki engelleri ortadan kaldırmanın herkesin görevi olduğunu belirtti.

Gürbüz “Gölbaşı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde 64 öğrenci bulunmaktadır. İlçemizin diğer okullarında ise 61 öğrencimiz eğitim görmektedir. Engelli vatandaşlarımız söz konusu olduğunda devletimizin resmi kurumları ve sivil toplum kuruluşları bu vatandaşlarımıza hizmet etmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır. Engellilerin bizden beklediği tek şey anlaşılmak, sevgi ve saygı görmektir” dedi.  

Mezun öğrencilere diplomaları Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer tarafından verildi.

Törende sinevizyon gösterisinin ardından engelli öğrencilerin hazırladığı müzikli oyun gösterileri sunuldu.

Törene ayrıca CHP ilçe başkanı Bülent Elikesik, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşların, öğrenciler ve aileleri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA