Advert

Advert
PEHLİVAN’IN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI
PEHLİVAN’IN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI
MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan3 Mayıs Dünya Türkçülük günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ersin Pehlivan “Büyük Türk milleti, 1944 yılının 3 Mayıs’ında kutlu bir yürüyüşle başlayan ve değişik evreleriyle 1947 yılına kadar uzanan Tükçülük-Turancılık Dâvâsı içlerinde cennet mekân Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in ve Hüseyin Nihal ATSIZ’ın bulunduğu yirmi altı Ülkücü-Türkçü neferin eziyetli yıllarıdır. Zamanın iktidarınca “Irkçılık-Turancılık Dâvâsı” diye adlandırılan o karanlık süreçtir” dedi .

İşte Pehlivan’ın mesajının tamamı

Milletin çıkarları ve devletin bekası davasında girdikleri sınavların hiçbirinden bütünlemeye kalmayan, fikirlerini esen rüzgâra göre değil derin tarihimizin ilhamına göre geliştiren Türk milliyetçileri, bugün büyük bir görevle karşı karşıyadır. Bu görev, toplumda yaşanan ayrışmaya karşı millî birliği güçlendirmektir. Bu, sadece siyasi alanla ilgili değildir; tarih, kültür, kimlik, gelecek tasavvuru bakımından da ciddi bir ayrışmanın belirtileri görülmektedir.

Unutmamalıyız ki, bizim davamız ne kuru cihangirlik ne de kuru kuruya övünmeye dayalı, içi boş bir milliyetçilik davasıdır. Bizim davamız; bu asil milletin geçmişten geleceğe uzanan macerasında, adalet ve nizam kavramlarında simgeleşen “Kızıl Elma”nın peşinde koşma davasıdır; bin yılı aşkın bir süredir önder olduğumuz İslam dünyasına ve bütün insanlığa örnek olma davasıdır. Bu, bir kuru siyasi hâkimiyet meselesi de değildir; bir medeniyet davasıdır.

Türk milliyetçileri, 21. yüzyılın bütün insanlık için taşıdığı anlamı ve getirdiklerini anlamazlarsa ne Türk milletine ne de Türk dünyasına vaat edebilecekleri hiçbir şeyleri olmayacaktır. Onun içindir ki 3 Mayıs ruhunun harekete geçirdiği heyecan ve coşkuyu bilgi, bilim ve tefekkür ile birleştiremezsek sadece kendimizi kandırmış, avutmuş olmakla kalırız. Doğu Türkistan’dan Kırım’a, Türkmeneli’nden Balkanlara uzanan coğrafyamızda, kardeşlerimizin uğradığı zulüm ve baskılara karşı kısa, orta ve uzun vadede çözümler bulmamızın yolu, Türkiye’yi güçlendirmekten ve Türkiye’de millî şuuru sağlamlaştırmaktan geçiyor. Bunun için sadece siyasi alandakilere değil ve hatta daha çok bilim, kültür, sanat alanındaki Türk milliyetçilerine görev düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs 1944’ün kahramanlarını, Nihal Atsız’dan Alparslan Türkeş’e, Zeki Velidi Togan’dan Reha Oğuz Türkkan’a, Fethi Tevetoğlu’ndan Orhan Şaik Gökyay’a, Osman Yüksel Serdengeçti’den Nejdet Sançar’a hepsini ve diğerlerini, ahirete intikal etmiş bütün Türkçü büyüklerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Türkçülük Günümüz Kutlu olsun.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin!

ETİKETLER
Türkçülük Günü Mesaj MHP Ersin Pehlivan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert