Advert
Duruay: “İşinize gelenleri söylüyorsunuz”
Duruay: “İşinize gelenleri söylüyorsunuz”
Gölbaşı Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapıldı. Ana gündem konusu Atatürk Sahil Parkının kiralanması oldu.

MHP ve CHP’nin sert eleştirilerine maruz kalan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Yapılmayan, tam manasıyla belli olmayan bir şeyde rant var demek gerçekten ayıptır. Siyaset değil bu resmen karalamadır” dedi.

İHALEDE RANT VAR DEMEK AYIPTIR

Bugüne kadar hep meclis üyeleri ile istişare içinde oldukları belirten Duruay “Eğer bu yapılacak projede ihalede rant görecek olan bir arkadaşımız varsa gelir o ihaleye girer alır ve yapar. Sahil Parkının oto parkının veya herhangi bir yerinin paralı olması söz konusu değildir. Olma ihtimali de yoktur. Bazı arkadaşlar sırf siyaset olsun diye bunu gündeme getirdiler ve bunu da kamuoyu ile paylaştılar. Ucuz siyasetin bir versiyonu. Ben aynı hassasiyeti İstanbul’da satılan o arsa ile ilgili de gösterilmesini isterdim. Sahil Parkı ile herhangi birine rant elde edilecek diye söylemek ayıptır, günahtır.” diye konuştu.

İŞİNİZE GELENİ SÖYLÜYORSUNUZ

Proje ile ilgili eleştirilere de cevap veren Duruay “İçinde Atatürk Evi var, Kütüphane var. Bunu niye söylemiyorsunuz? Aslında çok iyi biliyorsunuz ama işinize ne geliyorsa onu söylüyorsunuz. Bu proje sosyal bir proje. Sadece cami olarak görmeyin. Sanat sokağı var, orada üç beş tane iş yeri yapılabilir. Açık ihale yapılır. Ucuz siyaset yapılmaması gerekir.” dedi.

NEDEN BUNDAN RAHATSIZLIK DUYUYORSUNUZ?

Mogan Gölü, Konya Yolu ve hastane eleştirilerine cevap veren Fatih Duruay “Gölün temizliği Avrupa’nın en büyük projesi.  Niye bundan rahatsızlık duyuyorsunuz. Dünyanın en büyük projelerinden bir tanesi Gölbaşı’na gelmiş. Üçlü olduk, güçlü olduk işte bunu yaptık. Konya Yolunda üst geçit yapıldı bunları görmediniz mi? Hastanenin temeli atlıyor, ruhsatını verdik. Bunu görmüyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

50 MİLYONA YAKIN BORCU ÖDÜYORUZ

 MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Tunç’un belediyenin tasarruflu davranmadığı eleştirilerine de cevap veren Duruay, “Biz bundan önceki yönetimlerin her ay 1 milyon borcunu ödüyoruz. Biz belediyeyi aldığımızda 50 milyona yakın borcumuz vardı. Bugün 25-26 milyon lira. Biz bu borçları öderken, yatırımları yaparken, asgari ücretler arttı biliyorsunuz. Biz de her sene Gölbaşı Belediyesi olarak 6 milyon lira işçilerimize fazla ödeme yapıyoruz. İki sene 12 milyon lira eder” şeklinde konuştu.

SÖZÜNDE DURMADI

74 parsel sorununun çözülmesi için protokolün yapıldığını söyleyen Fatih Duruay “Hissedarın bir tanesi ne hikmetse sözünde durmadı. Hiç kimse babasının hayrına yer bağışlamıyor. Bağışladığı yerin karşılığını aldı. Ama bu adam sözünde durmadı” diyerek 74 parsel sorununun neden çözülmediğini anlattı.

ETİKETLER
Fatih Duruay Ankara Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı 74 parsel ihale rant Gölbaşı Belediyesi meclis
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500