Advert

Advert
Elikesik: “Söz konusu hizmet olduğunda hep destekledik ama artık yeter”
Elikesik: “Söz konusu hizmet olduğunda hep destekledik ama artık yeter”
Gölbaşı Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapıldı. Ana gündem konusu Atatürk Sahil Parkının kiralanması oldu.

Mecliste gündem dışı söz alan CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik “Bizler bu topraklara hizmet etmek için geldik. Ekmek yediğimiz, havasını soluduğumuz bu topraklar bizim yurdumuz. Sizden ricam burayı tam anlamıyla benimseyip hizmet için çalışmanız” dedi.

Gölbaşı’nın çeşitli sorunları olduğunu vurgulayan Elikesik “Biz Gölbaşı olarak hep veririz. Ama bir türlü alamayız. İncek’e kültür merkezi yaparız. Büyükşehir gelir alır. Biz gider bir daha yaparız şimdi bekliyoruz büyükşehir ne zaman alacak. Ankara’nın haritası çıkartılır. Gölbaşı metropol ilçedir sözüm ona bir bakıyorsunuz dış ilçe sayılmış. Yani bizi Merkezi Hükümet, Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı olarak kabul etmiyor ki. Dış mahallelerimizde altyapı sorunu var imar sorunu var. Oturdukları evleri kendilerine ait olmayan yüzlerce insanımız var. Bu sorunların üzerine acilen gidilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

SİZİ CİDDİ ANLAMDA UYARIYORUM

Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik “Köpek barınağı problemi giderek büyümektedir. Şafak Mahallesi ve Eymir Mahallesinde ciddi problemlerimiz var. Çocuklarımız sokaklarda rahat yürüyemiyorlar. Burada sizi ciddi anlamda uyarıyorum. Bir problem yaşamamak adına acil önlem alınmasını ve buranın taşınması için ne gerekiyorsa yapmanızı rica ediyorum”

CHP HİZMETE HİÇ KARŞI ÇIKMADI

CHP olarak hiçbir zaman hizmete karşı çıkmadıklarını ve her zaman bu konuda iktidarın yanında olduklarını ifade eden Elikesik “Sahil park projesinden bizler görmeden istişare etmeden son dakika gelen bir başkanlık yazısı ile haberdar olduk. Tabi araştırmalar sonucunda bu projenin geçen yıl Temmuz ayında çizildiğini öğrendik. Bizim anlayamadığımız 29 yıllığına kiraya verilen alanı belediye imkanları ile neden yapmıyoruz. Gölbaşı halkının nefes aldığı alana 29 yıllığına niye ipotek koyuyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki bu, Gölbaşı’na yapılan bir hizmet değildir. Vicdanlarınıza sesleniyorum. Bu karardan derhal vazgeçin” ifadelerini kullandı.

CAMİYE İHTİYAÇ VAR MI?

Elikesik son olarak “Atatürk Sahil Parkında bir camiye ihtiyaç varsa eğer ben CHP milletvekillerimizi hatta ve hatta Genel Başkanımızı getiririm orada harç bile atarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 29 yıllığına kiralanan alandaki işletmeler kime aittir? Bunları kim ya da kimler işletecek, kim kiraya verecek?” diyerek sözlerini tamamladı.

ETİKETLER
Bülent Elikesik Ankara Gölbaşı meclis Atatürk Sahil Parkı Gölbaşı Belediyesi köpek sorunu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert