Advert
Tunç: “Ranta göz yumuyorsunuz”
Tunç: “Ranta göz yumuyorsunuz”
Gölbaşı Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapıldı. Ana gündem konusu Atatürk Sahil Parkı’nın kiralanması oldu.

Konuyla ilgili MHP grubu adına söz alan Ali İhsan Tunç “Sanki Gölbaşı’nın başka bir sorunu kalmamış gibi Gölbaşı’nın göz bebeği, vatandaşların soluk aldığı sahil parkımız, kent meydanımız, eğlenilecek ve hatıra resim çektirebileceğimiz tek yeşil alanımızı 29 yıllığına yap işlet devret modeli ile ipotek altına alıyorsunuz” dedi.

RANT AMAÇLI GÖZ YUMULUYOR

Sahil parkı ile ilgili başkanlık yazısını mecliste tekrar okuyan Tunç, MHP ve CHP grubu olarak ret verdiklerini söyledi.

“Buradan anlaşılan birilerine rant amaçlı göz yumulmasıdır. Sahil Parkta girişteki 3 hilali andıran amblemi değiştirmeniz dışında hiçbir şey yapmadığınız gibi şimdi kalkmış 29 yıllığına devretmenin hesabı yapıyorsunuz. Mogan Parkı kaptırdık ama Sahil Parkını kimselere yedirmeyiz. Böyle bir düşünce ve niyet varsa Gölbaşı bunun için ne gerekiyorsa yapacaktır.”

SAHİL PARK SOLUK ALDIĞIMIZ TEK SOSYAL MEKANDIR

 Mevcut yönetimden bu konu ile ilgili açıklama beklediklerini ifade eden Ali İhsan Tunç “Kimler yapacak, ne yapacak, nasıl yapacak, ne amaçla yapılacak? Gölbaşı bir öğrenci ve memur kentidir. Şu an bir liraya içtiği çayı o zaman kaça içecek, orada oturup mangalını yakabilecek mi? Giriş ücretli mi olacak Mogan Park gibi? Açıklayın bizler de bilelim çünkü Sahil Park soluk aldığımız tek sosyal mekandır.” diye konuştu.

CAMİYE KARŞI DEĞİLİZ

Yapılması planlanan cami ile ilgili açıklamalarda bulunan Tunç “Ortaköy Camisinin aynısının yapılacağı söyleniyor. Yanında ki camiyi cemaatle dolduramazken sırf gösteriş olsun diye ikinci bir caminin aynı mekanda Gölbaşı’na katkısı ne olacak? Üstelikte Ramazan’da yanında cami var diye eğlence programı yapmadığınız bir mekan da uygun mu sizce? Bu düşüncemiz de ‘camiye karşılar’ olarak bilinmesin bizi bilen bilir çok şükür” şeklinde konuştu.

GÖLBAŞININ KÂRI NE OLACAK

Tunç son olarak “Gölbaşı’nda iktidar, Büyükşehirde iktidar, genelde iktidar ama yap işlet devret modeli ile iş yaptıracağız. Çok yazık. Madem konu 55 dönümü kazanmak ise niye yetkiyi 29 yıllığına yap işlet devret modeli için verip aldınız. Kimi kandırıyorsunuz. Dernek adı altında bağış toplanacağı ve dernek olarak yaptırılacağı söyleniyor. 29 yıl dernek mi işletecek? Kimlerden kurulu, nasıl yapacak, faaliyet konusu nedir, ne amaçla para toplayacak, Gölbaşımızın ve belediyemizin bu işteki kârı ne olacaktır” dedi.

MHP meclis üyesi Ali İhsan Tunç’un eleştirileri bu kadarla da sınırlı kalmadı. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a çeşitli sorular yönelten Tunç “Bugüne kadar Gölbaşının hangi sorunun çözdünüz? Bitti dediğiniz hangi iş var? Dördüncü seneye girdik hala kağıt üzerindeki hesaplarla avutuyorsunuz. Tasarruf dediniz neyi tasarruf ettiniz, bir tane örnek verin. Gölbaşının biten diğer bir 30 yıllık sorunu 74 parsel bitti mi gerçekten? Bizim neden haberimiz yok? Bitti diye manşetler atıldı. Neden bitmiyor ise açıklayın vatandaş bilsin kim haklı kim haksız. Konya Yolunu dörtlü ve güçlü bir iktidar çözemeyecekse kim çözecek. Ne aşamada söyleyin, neyi bekliyorsunuz. Gölbaşı bir üniversite ve öğrenci şehri ama bir katkısı olduğu söylenemez. Nedenleri ile ilgili ne yaptınız. Ne kadar kredi çektiniz. O kadar fazlalık var iken hangi yatırımlarda kullandınız” diyerek eleştirilerde bulundu.

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara Ali İhsan Tunç rant Gölbaşı Belediyesi Atatürk Sahil Parkı meclis
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500