Advert
Bülent Elikesik Gölbaşı gündemini değerlendir
Bülent Elikesik Gölbaşı gündemini değerlendir
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik ve yönetim kurulu üyeleri sabah kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Referandum sürecinde yaptıkları ve bundan sonra Gölbaşı için yapacakları çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Elikesik“ Sandıktan evet çıktı. Saygı duyuyoruz. Vatandaşlarımızın taktiridir” dedi.

MAÇIN İLK DEVRESİYDİ

Çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecekleri ifade eden CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik

“ Ben ve örgütüm bunu şöyle görüyoruz maçın ilk yarısı bitti. Şuanda devre arasındayız. CHP ilce örgütü olarak maçın ikinci yarı çalışmalarını başlattık. Tekrar sahaya iniyoruz. İlk olarakta teşekkür ziyaretleri yapacağız. Bundan sonra gölbaşının sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız”

GÖLBAŞI’NIN BÜYÜK SORUNLARI VAR

Gölbaşı sorunların çözümleri konusunda işbirliğine hazır olduklarını söyleyen Bülent Elikesik “ Gölbaşında üniversiteler var. Ama biz maalesef üniversite öğrencilerini bir türlü Gölbaşı’na empoze edemedik.  Burada sadece iktidarın değil, hepimizin sucu olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra bununla ilgileneceğiz ve öğrencileri buraya çekecek bütün projelere katkı sağlayacağız. Esnafımızın çok büyük sorunları var.  Bunların çözülmesi gerekmektedir. Ülkemizin zor günlerden geçtiği hepimiz biliyoruz. Gölbaşı giriş ve çıkışlarındaki güvenlik noktalarının Gölbaşı esnafımıza maddi açıdan çok zarar verdiğini düşünüyorum. Tabi ki güvenliğimiz için yapılan bir uygulama olduğunu biliyorum. Bizler bunun önemini çok iyi anlıyoruz”

BAŞIMIZA BELA OLACAK

Gölbaşı Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Sokak Hayvanları Barınağı’nın Gölbaşı’na ileride çok büyük bir zarar vereceğini ifade eden Elikesik “ acil önlemler alınmalıdır. Vatandaşlarımız sokaklarda rahat yürüyemiyor. Özellikle TOKİ ve TEK lojmanlarında çok büyük sıkıntılar var. Bunu üstüne gidelim ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte yapalım. İlce başkanları veya meclis grup başkanvekilleri ortak açıklama yapalım veya TBMM’ye taşıyalım. Buna önlem alalım” şeklinde konuştu.

MHP İLE RED OYU VERDİK

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkının 29 yıl kiraya verilmesi için nisan ayı meclis toplantısında geçirilen başkanlık yazısı ile ilgilide açıklamalarda bulunan Elikesik “Bazı söylentiler çıktı. Bizim bu projeye evet oyu kullandığımız ile ilgili. Ben meclisin 3. günü Vekilimiz ile saha çalışmasındaydım. Başkanlık yazısı okutulurken Hatice Hanımla telefonda konuştuk ve bu projeye red oyu kullanacağımızı kararlaştırdık. Sağda solda dedikodu kanalıyla bizim evet oyu verdiğimizi söyleyenlere biz göğsümüzü gere gere red oyu kullandığımızı burandan açıklamak istedik” dedi.

BAŞKANLIK YAZISI YOK HÜKMÜNDE

Atatürk Sahil Parkı projesi için mecliste okutulan başkanlık yazısının CHP için yok hükmünde olduğunu söyleyen Elikesik, " Biz bu projeyi incelemek istiyoruz. Bizim istediğimiz eğer bu proje Gölbaşı'nın menfaatleri içinse biz buna da evet der iktidara destek veririz. Ancak bizim beklentilerimiz, 29 yıllığına başkalarına kiralanması değil! Gölbaşı belediyesinin kendisinin yapması ve kendi vatandaşımıza kiralanmasıdır.

SAHİL PARKINDA CAMİİ’ YE İHTİYAÇ VARMI?

Atatürk Sahil Parkına yapılacağı iddia edilen camii ile ilgili eleştirilerde bulunan Bülent Elikesik

 “ Atatürk Sahil Parkında bir Camii'ye ihtiyaç varsa eğer ben CHP Milletvekillerimizi hatta ve hatta Genel Başkanımızı getirir orada harç bile atarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 100 Metre ilerisinde bir camii olan bir yere neden bir ikinci bir camii yapılmak istenir. Sahil parkının olduğu yer eğlence yeridir. Vatandaşların hafta sonlarında geldiği dinlendiği müzikler dinleyim mangallar yaktığı yerdir"

İşletmeler Ankara'da Kiraya Verildi mi?

Atatürk sahil parkına yapılması planlana proje ile ilgilide açıklamalarda bulunan Elikesik proje kapsamında yapılacak yerlerin şimdiden kiraya verildiği iddiasında bulunan CHP İlce Başkanı Elikesik, " Atatürk sahil parkı içerisinde yapılacak olan projedeki işletmeler Ankara'da kiraya verildi mi? Sahipleri hazır mı? Ben Gölbaşı'nda 130 Bin kişinin temsilcisiyim. Onların haklarını her zaman savunacağım ve savunmaya devam edeceğim”

DURUAY'IN VİCDANI SIZLIYORDUR

Başkan Elikesik “ Belediye Başkanı Fatih Duruay 20 yıldır tanıdığımız bir büyüğümüz. Ben inanıyorum ki Duruay'ın vicdanı sızlıyordur. Ama kimlerden baskı yiyor bilmiyorum. Açıklama yapmasını bekliyorum. Eğer yapmazsa ben açıklarım " diyerek Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’dan bir açıklama yapmasını beklediğini söyledi.

KARAASLAN’A GÖNDERME

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’nın referandum çalışması kapsamında dolmuş sürmesine atıfta bulunan Elikesik  “Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan bir esnafımızın dolmuşunu kullanarak evet kampanyasını yürüttü. Sayın Karaaslan'a seslenmek istiyorum. Sabah saat 6.30 - 7.30 sularında alt geçidin oradan bir dolmuşa binsin bakalım boş bir dolmuş bulup binebilecek mi" dedi.

YARDIMA HAZIRIZ

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik son olarak Gölbaşının menfaatleri için Gölbaşına yapılan her projede iktidara destek verdik ve yanında durduklarını ve bundan sonrada Gölbaşı menfaatleri doğrultusunda da durmaya devam edeceklerini söyledi.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Bülent Elikesik Referandum Gündem
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500