Advert
Gezi teknesinden canlı yayın
Gezi teknesinden canlı yayın
Fatih Duruay, Kanal 5’te Gündem Özel programının konuğu oldu.
Advert

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kanal 5’te Aydın Tufan'ın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programının bu haftaki konuğu oldu. Mogan Gölü’nde gezi teknesi Göktürk’ten yapılan canlı yayında anayasa değişikliği referandumu ve Gölbaşı Belediyesi’nin projeleri konuşuldu.

Aydın Tufan’ın sorularını yanıtlayan Fatih Duruay, Gölbaşı Belediyesi’nin yıllardır planladığı ama bir türlü hayata geçiremediği projelerinden bahsetti.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin yıkılarak yerine yapılması planlanan Seğmenler Aile Yaşam Merkezi’nin inşaat çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Duruay, aynı şekilde Eymir Mahallesi Sosyal Tesisi ve Mevlana Spor Merkezi projelerinin de çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

200 yataklı devlet hastanesinin temelinin bu ay içerisinde atılacağını belirten Duruay, Hasvak Devlet Hastanesi’nin yanına da yeni bir poliklinik yapıldığını ve Eylül-Ekim aylarına doğru yapımın biteceğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yaklaşık 4 ay önce başlatılan ve halen devam etmekte olan Mogan Gölü’nün temizlenmesi projesi ile birlikte 25 yıllık bir özlemin son bulacağını vurgulayan Duruay, “Mogan Gölü, Gölbaşımız için ne kadar önemliyse Ankara ve Türkiye içinde o kadar önemli. Gölbaşı’nı, Gölbaşı yapan Mogan ve Eymir Gölümüz.  Mogan Gölü’nün temizliği senelerdir bekleyen bir sıkıntıydı. 25 senedir Gölbaşılıların özlemini çektiği Mogan Gölümüzün temizliği bu sene yapılacak. Temiz, berrak, kokmayan, güzel görünümlü gölümüze kavuşacağız” diye konuştu.

Gölbaşı Belediyesi tarafından, ilk olarak 2016 yılının ilk günleri yapılan proje tanıtım toplantısında 2016 yılına yönelik planlanan projeler olarak tanıtılan Şehir Parkı, Seğmenler Pazar Yeri ve Aile Yaşam Merkezi, Eymir Mahallesi Sosyal Tesisi, İncek Park ve Mevlana Spor Merkezi projelerinin 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

2016 yılı proje tanıtım toplantısı:

16 Nisan anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarını değerlendiren Duruay, Avrupa’nın Türkiye’ye hiçbir zaman dost olmayacağını belirterek “Bunlar referandumda Türkiye’de hayır çıkmasını istiyorsa çıkan evet sonucu Türkiyemiz için bir hayırdır. Bu sonucun Türkiyemizin geleceği için bir hayır olduğuna inanıyorum. Türkiyemizin önünü açacağına inanıyorum.Coğrafyamızda bir istikrarlı ülke biz varız. Güçlü bir liderimiz var. Güçlü bir devletimiz var. Güçlü Türkiye’yi istemiyorlar. Türkiye’yi karıştırmak içinde 15 senedir uğraşıyorlar. Ekonomik, siyasi darbe yapmak istediler. Türk halkının dirayetli duruşu birçoğunu bertaraf etti.  Tüm mazlumlara kucak açıyoruz. Maddi manevi destekle yardım etmeye çalışan bir Türkiye var. Avrupa’da bundan rahatsız oluyor.” şeklinde konuştu.

Programın tamamı:
 

Ayrıca bir hafta önce Aktif Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Soner Aksakal'ın Gündem Özel programına konuk olduğu yayının tamamı:
 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Fatih Duruay Mogan Gölü temizlenmesi Gölbaşı Belediyesi projeler Kanal 5
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert