Advert

Advert
ASKON BAŞKANI ABDURRAHMAN EYYÜBOĞLU;
ASKON BAŞKANI ABDURRAHMAN EYYÜBOĞLU;
Anadolu Aslanlar İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Eyyüboğlu referandum sonuçlarını değerlendirdi.

ASKON BAŞKANI EBDURRAHMAN EYYÜBOĞLU;

“ Başkanlık sistemi iş dünyasında olumlu cevap gördü “

Anadolu Aslanlara İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Eyyüboğlu yaptığı açıklamada 16 Nisanda yapılan referandum sonuçlarının iş dünyası açısından olumlu sonuçlandığını söyledi.

Anadolu Aslanlara İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Eyyüboğlu  " Yapılan referandumda insanımız, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde görüş bildirmiştir.  Bugün Türkiye için bir değişim ve çalışma günüdür." ifadelerini kullandı.

Eyyüboglu halkın kendisi ve geleceği için en doğru kararı verdiği yorumunda bulunarak, şunları kaydetti:

" İnşallah, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte karşılaştığımız bürokratik engeller azalacak, karar alma mekanizması hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve uygulamada yaşanan sorunlar azalacak. Yine aynı şekilde, yeni sisteminin sağladığı istikrar ve güven ile yatırımlar hızlanacak. Böylece hem üretim, hem istihdam  hem de ihracatımız artacak. 2023 hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz."

ASKON Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Eyyüboğlu    “Anayasa değişikliği milletimiz tarafından kabul görmüştür.”

Anadolu Aslanlara İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Eyyüboğlu "Türkiye anayasa değişikliğiyle ilgili referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek bir katılımla gerçekleştirmiştir.  Anayasa değişikliği milletimiz tarafından kabul görmüştür.  Önümüzdeki dönemin ekonominin ana gündem maddesi olduğu, seçim atmosferinin yaşanmayacağı, ülkemizi yarınlara taşıyacak yapısal reformların gerçekleştirileceği bir dönem olacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

Abdurrahman Eyyüboğlu “Bu kararın tek kazananı milletimizdir.”

Eyyüboğlu açıklamasının devamında ;  "Milletimiz vatandaşlık görevini yaparak sandığa gitti ve ülkesi için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullandı. Sandıktan hangi karar çıkarsa çıksın, bunun milletimizin kararı olacağını vurgulamıştık. Dolayısıyla, yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yok. Bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için sistem değişikliğine 'Evet' dedi.

Eyyüboğlu “Ülkemiz ekonomisini dünyada ilk 10'a sokma hedefini gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışmalıyız.”

Eyyüboğlu “  Milletin kararına saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz. Önümüzde, uyum yasaları, AB öncelikli olmak üzere uluslararası ilişkiler, kamu personel reformu, seçim ve siyasi partiler yasası gibi önemli gündem maddeleri var. Ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden olmaya devam edecek. Bugünden sonra, işlerimize daha fazla odaklanacağız. Üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam etmek en önemli önceliğimiz. Milletimizin kararı ülkemize hayırlı olsun. Artık kısır tartışmaları bırakıp, milletçe kenetlenerek geleceğe odaklanma zamanıdır. Yeni dönemde hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Ülkemiz ekonomisini dünyada ilk 10'a sokma hedefini gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışmalıyız. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin iş dünyasının bu hedefe katkısını azami seviyeye çıkaracak adımları hızlıca atacağına inanıyoruz. İş dünyası, yeni dönemin verdiği coşkuyla üretim, istihdam, yatırım ve ihracat hamlelerine daha fazla atılacaktır. Biz iş dünyasının yatırımcıları olarak yatırımlarımızı artırarak çalışmayı sürdüreceğiz."dedi.

ASKAN Ankara Şube Kahraman Kazanda Şehitlik ormanı kuracak

         ASKON Ankara Şubesi olarak önümüz deki günlerde 15 Temmuz Şehitleri için Kahraman Kazanda fidan dikimi faaliyetlerinin olacağını söyleyen Eyyüboğlu “ Bu vatan için 15 Temmuzda vatan hainlerinin karşısına çıkan şehitlerimizi unutmadık. Daha önce farklı alanda yaptığımız fidan dikimini bu kez Kahraman Kazanda yapacağız inşallah. Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Hazırlıklar tamamlandığında törenle fidanları şehitlerimiz için toprakla buluşturacağız.”dedi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Akson Abdurrahman Eyyüboğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert