Advert

Advert
Nurullah Pazar’ın Miraç Kandili Mesajı
Nurullah Pazar’ın Miraç Kandili Mesajı
Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Advert

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nurullah Pazar mesajında şunları söyledi;         

 İslam Dinimizde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili,Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biridir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir diyen Başkan Nurullah PAZAR sözlerine şöyle devam etti; Miraç Kandili, Müslümanların büyük önem verdiği "üç aylar"ımızın başlangıcı olan Recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. Peygamber Efendimiz H.z Muhammed Mustafa (s.a.s) Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine vahiy meleği Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyüğüdür. Miraç mucizesi Kur'ân-ı Kerimde âyetlerle anlatılmış ve varlığı inkâr edilemeyecek bir şekilde ortaya konmuştur. Bu gece de tüm insanlığa yani Miraç gecesinde Beş vakit namaz farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi de bu gecede verildi.Miraç Kandil gecesinin Tüm İslam alemi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Nurullah PAZAR sözlerini şöyle sürdürdü; Miraç Kandilinde oruç tutulmalı,bol bol Allaha dua edilip,günahlardan arınma için tövbe istiğfar edilmelidir. Hz. Peygamber (s.a.s) Efendimize hiç olmazsa bir tesbih, salat ü selâm yani (Allahümme salli alâ Seyyidinâ Muhammed,Ve alâ âli Seyyidinâ Muhammed) okumalıyız. Bu geceyi namaz kılarak ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür diyen Nurullah PAZAR, Mîrac gecesi Kaza namazı bulunan kimseler,bu namazlarını kaza etmeye çalışmalıdırlar.Bunu yapan kimse hem borcunu öder hem de geceyi ihya etmiş olur dedi.

             Bu duygu ve düşüncelerle Kandilimizin,ülkemizde ve İslam aleminde yaşanan sorunların aşılmasına, kardeşlik ve merhamet duygularının güçlenmesine vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz eder, tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini en samimi dileklerimle tebrik ediyorum.

ETİKETLER
Miraç kandili Nurullah Pazar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert