Advert
Pehlivan ve Fındıkçı’dan 23 Nisan mesajı
Pehlivan ve Fındıkçı’dan 23 Nisan mesajı
MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ve Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı'dan 23 Nisan mesajı.

MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ve Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladılar.

Yazılı açıklamalar şöyle:

ERSİN PEHLİVAN

"Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişini her yıl olduğu gibi coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur. Türk milletinin ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk'ü saygı ile anıyorum."

BURAK FINDIKÇI

"Peygamber Efendimizin Miraç'a çıktığı bu kutsal günde 23 Nisan Çocuk Bayramını kutlama sevincini de yaşamaktayız. Türk milletinin gönlünde en önemli yeri işgal eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda; okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir. Ulu Önder Atatürk için çocuklar, milletin geleceği ve temsilcisidir. Onlara duyduğu büyük sevginin ifadesi olarak, milli bayramımız olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamı bilinçli yetişen evlatlarımıza emanettir. Miraç kandilimiz ve Atatürk'ün çocukara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun."

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Burak Fındıkçı Ersin Pehlivan 23 Nisan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500