Advert

Advert
Eğitimcilere “ Öğretmenlik Meslek Etiği” semineri
Eğitimcilere “ Öğretmenlik Meslek Etiği” semineri
Gölbaşı’nda Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı ANKÜ Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde “ öğretmenlik meslek etiği” konulu seminer düzenlendi.

ANKÜ konferans salonunda düzenlenen semineri Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İnayet Aydın verdi. Seminere okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Prof. Dr. İnayet Aydın AA muhabirine yaptığı açıklamada seminerin amacının eğitimcilere meslek etiği ile ilgili bilgi vermek olduğunun söyledi.

Aydın “ Milli Eğitim Bakanlığı 2015 Haziran ayında bir genelge yayınladı. Eğitimciler için etik ilkeler belirledi bunlar konusunda eğitimcilerimizi bilgilendirdik” dedi.

Okul Müdürü Sami Nurtaç Turan ise “ Okul olarak mesleki eğitiminin gerekliliğinin ve öğrencilerin mesleki eğitimde ülkeye ne kadar katkı sağladıklarının farkındayız. Bu bağlamda öğrencilerimizi uluslar arası standartlarda yetiştirmeye çalışıyoruz. Her ay değişik bir programlarla da hem öğrencilere hem de meslektaşlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen seminerin sonunda (ANKÜ) Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sami Nurtaç Turan, Prof. Dr. İnayet Aydın’a çiçek taktım etti.

Seminerin sonunda davetliler okul öğrencilerinin hazırladığı Çin, Japon, İtalya, Uygur ve Türk mutfaklarından hazırladıkları yemekler ikram edildi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı İnayet Aydın Nurtaç Turan seminer
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert