Advert

Advert
Park Eymir Toplu Yapı Yönetiminden İlk Yardım Kursu
Park Eymir Toplu Yapı Yönetiminden İlk Yardım Kursu
Park Eymir Toplu Yapı Yönetiminden İlk Yardım Kursu

Park Eymir Toplu Yapı yönetiminin talebi ve Gölbaşı Kaymakamlığının oluru ile Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Park Eymir toplu yapı konut alanında bulunan sitelerde görevli 64 personele 20 Nisan 2017 perşembe günü ilk yardım kursu verildi.

Park Eymir Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Aygün Ünlü ‘’yönetim olarak temel hedefimiz konut alanı içerisinde yaşamını sürdüren sakinlerimizin can ve mal güvenliği için gerekli tedbirleri almak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmaktır. Yani sağlıkla ilgili bir farkındalık yaratmaktır.’’ dedi.

Kursun içeriği olarak ‘’ hayatın içerisinde sık karşılaştığımız gibi insan sağlığı ile ilgili acil durumlarda site görevlilerinin doğru bilgilerle donatılarak sağlık personelinin hastanın yanına gelinceye kadar hastayı hayatta tutacak basit önlemleri almalarını sağlamaktır. Bunun için de bir yardım çağrısı ihtiyacı olduğunda neresi aranacak, nasıl bir adres tarifi yapılacak, ne tür bilgiler verilecek, ambulans nasıl yönlendirilecek ve en önemlisi de sağlık ekibi gelinceye kadar hasta nasıl hayatta tutulacak. Bir kırıkta basit sargı nasıl yapılacak, bir kanamada hastaya nasıl müdahale edilecektir. Konut alanımızda yaklaşık 25.000 kişi yaşamakta ve her yaş grubu bulunmaktadır. bu kursların hayatımızın her alanında alınması gerektiğini düşünüyoruz. Basit bir ifade ile ünümüzdeki günlerde yapacağımız ekinliklerle; sağlıklı yaşama ve hastalıklardan korunma, çocuk ve ergen sağlığı, sağlıklı annelik, yaşlı sağlığı ve madde bağımlılığından korunma konularında da konut sahiplerimizin bilgilendirilmesi amacı ile çalışmalar yapılacaktır.’’ Şeklinde konuştu. 

ETİKETLER
Park Eymir Toplu Yapı Yönetiminden İlk Yardım Kursu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert