Advert
Bölgesel
Giriş Tarihi : 11-04-2017 21:03   Güncelleme : 11-04-2017 21:03

“O gece Osman’ı aradım”

Ak Parti Ankara Milletvekilleri Ali İhsan Arslan ve Ahmet Gündoğdu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımıyla Gölbaşı’nda “Evet” mitingi düzenlendi.

“O gece Osman’ı aradım”

Mitingde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin gerçekleştiği sırada Gölbaşı’nda yaşananları anlattı.

Gölbaşı halkının 15 Temmuz gecesi tek yürek olarak vatan savunmasına koştuğunu belirten Gökçek, Türksat’ta ve Özel Harekat’ta Gölbaşılıların büyük bir fedakarlık gösterdiğini ifade etti.

"O GECE OSMAN’I ARADIM"

Gölbaşılılara teşekkür eden Gökçek, ayrıca o gece yaşadığı bir olayı da mitinge gelen vatandaşlarla paylaştı. Türksat’ın FETÖ tarafından ele geçirildiğini ve o gece Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’ı arayarak sokaklara çıkan vatandaşların Türksat’a gitmesi gerektiğini söyleyen Gökçek, Gölbaşı halkının polislerle birlikte Türksat’ı geri aldıklarını aktardı.

Gökçek o anları şöyle anlattı:

“FETÖ’nün askerleri, onlar Türk askerleri değil, onun askerleri Güneydoğu’da PKK’ya atmadıkları bombayı Özel Harekat’a attılar. 52 şehit verdik, Allah rahmet eylesin. Emniyet müdürü bir arkadaşımız 15 Temmuz gecesi beni aradı. Başkanım şu anda Türksat’ı telsim aldılar, acil bize yardım gönderin dedi. Ben hemen Osman’ı aradım telefonla. Dedim ki ‘Osman vatandaşımız orada hazır mı?’ ‘Hazırsa otobüs gönderiyorum, Türksat’a hemen adam gönderin’ dedim. ‘Başım üzerine başkanım, biz burada hazırız’ dedi. Beş tane otobüsle vatandaşı gönderdik. Biz de arkadan sivil araçlarla destek gönderdik. O gece önde polisler, arkada vatandaş tekrar FETÖ’den Türksat’ı teslim aldık. Allah Gölbaşılılardan razı olsun, sağ olun, var olun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA