Advert

Advert
Gölbaşı “evet” dedi
Gölbaşı “evet” dedi
Ak Parti Ankara Milletvekilleri Ali İhsan Arslan ve Ahmet Gündoğdu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımıyla Gölbaşı’nda “Evet” mitingi düzenlendi.

Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği mitinge binlerce vatandaş katıldı.

Gölbaşı halkına hitap eden Ak Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan “Halkın belirlediği gerçek bir yönetim anlayışına evet diyoruz. Hesap vermeyen, sorgulanamayan, kendini seçilmişlerin üstünde gören kurumlara, bürokrasiye değil, kendi ihtiyaçlarını halkın irade ve ihtiyaçlarından üstün gören anlayışa değil, halkın iradesini, halkın ihtiyaçlarını temel alacak olan milli demokrasiye, güçlü bir cumhuriyete evet diyoruz” dedi.

Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da 16 Nisan’da güçlü bir evet sonucunun çıkmasını beklediğini belirterek terör örgütlerinin sandıktan gereken cevabı alacağını söyledi.

Gölbaşı’na yapılan hizmetleri anlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise “Bütün bu yapılan hizmetlerin altında istikrar yatıyor. Diyoruz ki başbakanlarla cumhurbaşkanları kavga etmesin. Tek başlı yönetim olsun. Deniliyor ki ne demek tek adamlık, tek başlılık. Yahu arkadaş ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bir kişiyim. Benim altımda belediye meclisi var. Onun üzerinde belediye meclisinden ve bürokratlardan seçilmiş, tıpkı bakanlar kurulu gibi encümenim  var. Yani 5 milyonluk Ankara’da ben ne yapıyorsam bunu büyüt 80 milyona, Recep Tayyip Erdoğan da bunu bütün Türkiye’de yapacak. Bunu niye anlayamıyorlar” diye konuştu.

Referandumda Gölbaşı’ndan yüzde 70 oy beklediğini ifade eden Gökçek, “Allah’ın izniyle bu millet bu seçimde evetini söyleyecek. Kim hayır diyor şöyle bir bakalım. PKK, DEAŞ, HDP, dünyanın en büyük terör örgütü FETÖ, Almanyaz, Hollanda, İngiltere, Amerika hayır diyor. Bunların içinde bizi seven hangisi var. Bir tane var mı, yok. Efendim hayır diyenler hain mi? Hayır. Her ‘hayır’ veren hain değildir, bunu söyleyemeyiz. Ama şunu söyleriz, teröristlerin hepsi ‘hayır’ diyor. O zaman bize düşen görev evet demektir.” dedi.

GÖLBAŞI'NA NELER YAPTIK?

Konuşmasına Gölbaşı'na yapılan hizmetleri kalem kalem anlatarak devam eden Başkan Gökçek, “Gölbaşı'na 1 milyon 113 bin ton asfalt döktük. İstanbul ihalesini 2 milyon 200 bin ton olarak yapıyor. Biz 3 senede İstanbul'un döktüğü asfaltın yarısı kadarını Gölbaşı'na dökmüşüz. 281 kilometre imar yolu açtık, Yol açım-bakım ve tarım yolu olarak toplam 549 kilometre yaptık” diye konuştu.

Gölbaşı yollarına 33 km bariyer yerleştirdiklerini anlatan Başkan Gökçek, ayrıca 116 bin metrekare de kaldırım yaptıklarını kaydetti. Başkan Gökçek, çalışma yaptıkları caddeleri ise Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Eğirdir Gölü Caddesi, Sabancı Gölü Caddesi ve Fevzi Çakmak Caddesi olarak sıraladı.

Gölbaşı'na 252 km içme suyu hattı döşediklerini anlatan Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü'nce yapılan hizmetleri şöyle sıraladı:

“118 km kanalizasyon, 11 km yağmur suyu hattı döşedik. 5 tane paket arıtma tesisi, 1 adet pompa istasyonu kurduk. 8 tane içme suyu deposu yaptık, 5 tane yeni su kuyusu açtık, 5 tane depo, köylere otomatik klorlama makinesi yerleştirdik. 7 tane de araç aldık.”

Gölbaşı'nın çiçek gibi olması için 1 milyon 5 bin adet çiçek diktiklerini ifade eden Başkan Gökçek, 1 milyon 84 bin adet çalı grubu, 19 bin 154 tane yetişkin ağaç diktiklerini kaydetti. Başkan Gökçek, 4 tane yeni park yaptıklarını, kent mobilyası olarak da gerek merkeze gölün çevresine gerekse de köylere toplam olarak 1142 adet kent mobilyası yerleştirdiklerini belirtti. 58 adet cami-kamu kuruluşu ve okulun bahçelerinin çevre düzenlemesini yaptıklarını anlatan Başkan Gökçek, ilçe geneline 389 tane oyun grubu koyduklarını belirtti.

Gölbaşı'nın çiçek gibi olması için 1 milyon 5 bin adet çiçek diktiklerini ifade eden Başkan Gökçek, 1 milyon 84 bin adet çalı grubu, 19 bin 154 tane yetişkin ağaç diktiklerini kaydetti. Başkan Gökçek, 4 tane yeni park yaptıklarını, kent mobilyası olarak da gerek merkeze gölün çevresine gerekse de köylere toplam olarak 1142 adet kent mobilyası yerleştirdiklerini belirtti.

58 adet cami-kamu kuruluşu ve okulun bahçelerinin çevre düzenlemesini yaptıklarını anlatan Başkan Gökçek, ilçe geneline 389 tane oyun grubu koyduklarını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Gölbaşı köylüsüne yem bitkisi, tohum desteği kapsamında 66 ton dağıttıklarını, 160 tane merinos ve karaman tipi koyun verdiklerini anlatan Başkan Gökçek, 46 dekar yerde de taş toplama hizmeti yaparak tarlaları ekime müsait hale getirdiklerini ifade etti.

Başkan Gökçek, ayrıca arı kovanı, arıcılık malzeme desteği olarak üreticilere 460 tane kovan verdiklerini kaydetti.

Gölbaşı'nda 8 bin 96 aileye 121 bin koli gıda dağıtımı yaptıklarının altını çizen Başkan Gökçek, şunları kaydetti:

“3 bin 880 aileye 3 bin 880 ton yakacak yardımı yaptık. Ayrıca 213 aileye devamlı olarak 3 sene boyunca 327 bin ekmek dağıttık, 2 bin 382 öğrencimize kırtasiye-kaban yardımı ve bot yardımı gerçekleştirdik. Ayrıca değişik yerlere süs vazo ve fıgürlerinden 6 tane yerleştirdik, üç tane havuz yaptık, 2 tane de dekoratif saat koyduk. Otobüslerimizin sayısı 32'ye, kapalı durak sayısı 29'a çıktı. Engelli araçlarımızın 21 tanesine lift yaptık, trafik işaret levhası olarak da 1433 tane yeni levha koyduk, 56 km. yol çizgisi çizdik. Bütün bunlar Allah'ın izniyle yaptıklarımız. Ayrıca söz verdiğimiz Merkezaltı mahallemiz, Özel Çevre Koruma Alanı sınırları dışında kalan 10 mahallemizin haricinde 21 mahallemizdeki inşaat yoğunluğunu yüzde 30'lardan yüzde 90'lara çıkarttık bununla da daha önce iki kat ve iki daire yapan hak sahipleri şimdi üç kat ve 6 daire yapma imkanını sağladık. Yani vatandaşımızın imkanı yüzde 300 arttı. Geri kalan mahallelerimizin yoğunluk artışlarını sırasıyla yılsonuna kadar bitirmeye çalışıyoruz.”

GÖLBAŞI'NA NELER YAPILACAK?

Başkan Gökçek, yapılacakları da şöyle sıraladı: -Su kesen ve Yayladağı mahallelerine iki adet gölet yapılması için çalışmalara başladık. 65 km içme suyu yapacağız. 55 km atık su, 11 km yağmur suyu hattı yapacağız, toplamda 30 trilyon liralık 66 km hat yapacağız.

- Ayrıca 2 tane Oyaca'ya, Velihimmetli ve Gükçehüyük'te toplam 4 adet paket arıtma tesisi, Gölbaşı merkeze 90 bin gün metre küp kapasiteli atık su pompa istasyonu yapılması planlanmakta.

- Yine 2018 yılı sonuna kadar Tulumtaş ve Ahiboz mevkilerine toplam iki adet 5 bin metre küp, Dikilitaş ve Topaklı mevkilerine 100 metre küp kapasiteli içme suyu deposu yapacağız.

- Gölbaşı'na bu güne kadar bir Aile Yaşam Merkezi yapamadık. ihracatçılar Birliği Tesisi'ni teslim aldık orayı Aile Yaşam merkezi yapıyoruz.

- Ayrıca bir vaadim vardı, gölün içerisine 400 kişilik bir düğün gemisi yapmak. Özellikle Gölbaşılılar düğünlerini gölün içerisinde dolaşarak yapsınlar, onun da şu anda ihalesi aşamasındayız, inşallah yıl sonuna kadar onu da göle koyarız.

- Mezbahanın ihalesi yapıldı, Oğulbay'de Hayvan pazarını da yanına yaptırıyoruz.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı evet mitingi referandum Ali İhsan Arslan Melih Gökçek Ak Parti Ali İhsan Arslan Ahmet Gündoğdu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert