Advert

Advert
KAI’den yeni anayasa toplantısı
KAI’den yeni anayasa toplantısı
Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Toplantısı düzenlenendi.

Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, KAI Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu KAI Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, “İnşallah Gölbaşı hak ettiği yeri bulacak. Birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. 16 Nisan’da ne diyeceğimiz belli Allah’ın iziyle. Güçlü bir şekilde evet çıkacak ve Türkiye’nin önündeki engelleri aşacağız” dedi.

Bakan Arslan,  toplantıda yaptığı konuşmada, Gölbaşı’nın, Ankara’da denize sahip tek ilçe olduğunu söyledi.

Bakan Ahmet Arslan, Başbakanın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile el ele verip, Mogan Gölü'nde temizlik çalışmalarını başlattıklarını söyledi. Bakan Arslan, "Ecdad, 21 yaşındaki Fatih, gemileri karadan yürütüp İstanbul'u aldı. Biz de Mogan'ı, Gölbaşı’nın değerli yerini temizlemek adına gemileri karadan yürüttük. 3 tane gemiyi buraya getirdik ve temizlik işine başladık. Dünyanın ikincisi, Avrupa'nın en büyük temizliğini yapacağız" dedi.

Bakan Arslan, 15 Temmuz akşamı Gölbaşı halkının destan yazdığını belirterek, "Hainlerin 15 Temmuz'daki, hainlik girişiminde Ankara destan yazdı, ama bir o kadar büyük destanı da Gölbaşı yazdı. Gerek Özel Harekat'ta, gerek benim bakanlığıma bağlı Türksat’ta destan yazdı. Şehit olma pahasına, kanlarını dökme pahasına destan yazdılar.  O gün, o gece Türksat'ın ne kadar önemli olduğunu bilip, hainlerin eline geçmesi durumunda onların emellerine  hizmet eden yayınları milletin kafasını karştıracağını düşünerek Türksat'a kendi evleri gibi, kendi canları gibi, kendi malları gibi sahip çıktılar" dedi.

Ankara Milletvekili Murat Alparslan konuşmasında Türkiye’nin hızla büyüdüğünü, yükseldiğini ve güçlendiğini ifade etti. Alparaslan, “Bu millet ağır bedeller ödedi, bu millet çok büyük tehlikelerden geçerek bu günlere geldi. Allahın izniyle 16 Nisan’da birlikte omuz omuza koalisyonların, kavgaların, çekişmelerin son bulacağı günlere adım atacağız” dedi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı KAI Erdoğan Yıldırım Ahmet Arslan Osman Karaaslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert