Advert
Çorumlular Birliği’nden bahar şenliği
Çorumlular Birliği’nden bahar şenliği
Gölbaşı Çorumlular Birliği, Gölbaşı’nda bahar şenliği düzenledi.

Gölbaşı Çorumlular Birliği tarafından Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bahar şenliği düzenledi. Şenliğe Ak Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Ahmet Gündoğdu, Çorumlular Federasyonu Başkanı Hayri Çağrı, Çorumlular Birliği Başkanı Osman Ulunç, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’ın yanı sıra Gölbaşı’nda faaliyet gösteren diğer sivil toplum örgütleri ve Gölbaşı halkı katıldı.

Atatürk Sahil Parkı’nda yapılan şenliğe binlerce kişi katılırken Ankaralı sanatçılar Tufan Altaş ve Hüseyin Kağıt da sahne aldı. Ayrıca davetlilere Hasıraltı Restoran'ın meşhur köy pilavı ikram edildi.

Şenlikte konuşan Çorumlular Birliği Başkanı Osman Ulunç, Türkiye’nin zor zamanlarında, millet olarak sancılı dönemlerden geçildiği süreçlerde Çorumlular Birliği’nin üzerine düşen görevi her zaman yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini bildirdi.

Kültürel ve sosyal etkinliklerle ilgili hassasiyetlerini aktaran Ulunç, “Gölbaşı Çorumlular Birliği olarak, hemşehrileri arasında kuvvetli bağlar kurmak, demokrasinin gereği olan çoğunluk ilkesinden hareketle makamlarda bizleri temsil etmek, yaşadağımız yerlere fayda üretmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başkentimizde Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen hemşehri grupları arasında en yoğun nüfusa sahibiz. Biz dernek olarak bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerle aynı coğrafyanın insanları arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri kurmak istiyoruz” dedi.

Ak Parti Ankara Milletvekili ve Çorumlular Birliği Onursal Başkanı Murat Alparslan ise yaklaşan referanduma ilişkin açıklamalarda bulunarak “Biz dünyanın neresinde bir haksızlık varsa zalimin karşısında durmak için sorumluyuz. Hamdolsun Çorumlular olarak bugüne kadar hep sorumluluğumuzun farkındayız. Bu sorumluluk neyi gerektiriyorsa hep onun yaptık. İnşallah şimdi 16 Nisan’da ülkenin istiklali için milletin istikbali için devletin bekası için krizlerin, kaosların, güvensizliğin, koalisyonların son bulması için ayar verilen değil ayar veren, şamar atılan değil gerektiğinde dimdik durarak herkese karşı hakkını haykırabilen bir devlet olabilmek için hep birlikte güçlü bir şekilde evet diyoruz” diye konuştu.

Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Evet çıkarsa hepinizi denize dökeriz” açıklamasına yönelik tüm kesimleri kucaklayan bir mesaj vererek “Biz kimseyi denize dökmeyeceğiz, birlikte yaşayacağız” dedi.

Gündoğdu, “16 Nisan’da evet çıkmasını çok istiyoruz. Çünkü soğukta insanları ısıtacağız, sıcakta denize girmesini sağlayacağız. Kimseyi denize dökmeyeceğiz, CHP’lisi, MHP’lisi, Ak Partilisi birlikte yaşayacağız. Bir de kötü bir haberim var. FETÖ’nün, PKK’nın kökünü kazıyacağız. Türkiye’nin seçimine taraf olup da kendi ülkelerinde hayır kampanyası yürüten hayırsız devletlere de haddini bildireceğiz” şeklinde konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan da yapılan etkinlikten ve katılımlardan dolayı teşekkür ederek “Çorumlular Birliği’nin düzenlemiş olduğu muhteşem törendeyiz. Çorumlu hemşehrilerimiz her şeyin farkında. 16 Nisan günü başta Gölbaşı’ndakiler olmak üzere tüm Çorumlu kardeşlerimizin güçlü bir evet desteği vereceğinden şüphemiz yok.” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Çorumlular Derneği Osman Ulunç referandum bahar şenliği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500