Advert
Dulkadir: “Başkan yapılması için talimat vermişti neden hala yapılmadı”
Dulkadir: “Başkan yapılması için talimat vermişti neden hala yapılmadı”
Gölbaşı Belediye Meclisi nisan ayı toplantısı, son birleşimi bu gün yapıldı. Birleşime MHP belediye meclis üyelerin eleştirileri damga vurdu.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyelerinden Nevzat Dulkadir 2016 yılında söz verilmesine rağmen hala yapılmayan İnönü Caddesi’nin orta refüjünün neden yapıladığını sordu. Bu konuda bir açıklama yapılmasını beklediğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere MHP belediye meclis üyeleri 2016 yılında orta refüjün yapılması yönünde verdikleri önergede Belediye Başkanı Fatih Duruay bizzat devreye girerek refüjün yapılması için park Bahçeler müdürlüğüne talimat vermişti.

SAYIN BAŞKAN SÖZ VERMİŞTİ, HALA YAPILMADI

Refüjün hala yapılmadığını vurgulayan Nevzat Dulkadir, “Gölbaşı’nın daha güzel bir ilçe olması ve menfaatlerinin nasıl koruruz bunun gayreti içerisindeyiz. Bunun için de meclisimize çeşitli önergeler vermekteyiz. Bu önergeler genelde komisyonlara havale edilerek komisyonlarda çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Önergelere bazen belediye başkanımız sözlü olarak cevap vermektedir. Verdiğimiz önergeye sayın başkan direkt olarak Park Bahçeler Müdürlüğüne talimat vererek İnönü Caddesinin orta refüjünün bir an önce yapılmasını söylemişti. 2016 yılının ilkbaharında yapılacağı söylenen düzenleme maalesef bir yıl gemcesine rağmen yapılmamıştır” dedi.

Belediye seçim çalışmalarında yapılacağına dair söz verilmesine rağmen geçen süre zarfında Haymana Yolundaki alt veya üst geçitin hala yapılmadığını ifade eden Dulkadir, “Yine Karşıyaka Mahallesinde, Haymana Yolunda pazar yerinin olduğu yere alt geçit ya da üst geçit yapılması ile ilgili önergelerimiz vardı. Bu geçitlerin yapılmasında fiziki veya teknik olarak sıkıntı olduğu için mi yapılmıyor. Eğer böyle bir durum var ise seçim çalışmalarında bunu araştırmadan mı yapacağınızı söylemiştiniz. Eğer bu geçitler yapılmıyorsa Haymana Yoluna Koray mağazasının olduğu bölgeye ordaki ölümlü kazaların önüne geçmke adına sinyalizasyon sisteminin yapılmasının büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haymana Yolunda cephe yenileme çalışmaları yapılmamasını eleştiren MHP Belediye Meclis Üyesi Nevzat Dulkadir, “Yine verdiğimiz önergeler sonucunda Haymana Yolunda cephe yenileme çalışmaları yapılacağı ve programa alındığı söylenmesine rağmen bu konuda bir çalışma yapıldığı görülmemiştir. Şehit Ali Gaffar Caddesi ve Haymana Yolu girişinden Osman Tan Petrolün arka tarafından bu iki yol birleştirilse Gaffar Okan Caddesindeki esnafa hem ticari hem ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır. Buradaki yaya trafiği yok denecek kadar az, araç trafiği çok, bu teknik bir konu, eğer bir çalışma yapılırsa ve iki yol birleştirilse o cadde üzerindeki esnafa ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır”  ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı belediye meclis Nevzat Dulkadir
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500