Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 06-04-2017 20:46   Güncelleme : 06-04-2017 20:46

Balondan bir nefes hayatını söndürdü

Uçan balonun içindeki helyum gazını soluyan 9 yaşındaki Muhammed Eymen Bayram hayatını kaybetti.

Balondan bir nefes hayatını söndürdü

Uçan balonların içine doldurulan helyum gazının sesi tizleştirmesinden dolayı çocuklar tarafından oyun gibi görülmesi 9 yaşındaki Muhammed Eymen Bayram’ın hayatına mal oldu.

Muhammed Eymen Bayram, doğum günü partisinin ardından evinde içi helyum gazıyla dolu olan balonlarla oynarken, gazı soluması sonucu hayatını kaybetti.

Muhammed Eymen’in amcası Göktay Bayram “Buna bir önlem alınmalı. Bu kadar basit, bu kadar sudan bir sebepten 9 yaşında bir çocuk öldü. Bunun önlemini yetkililer nasıl almaz” dedi.

Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Göktay Bayram “Doğum günü partisinden kalan bir tane uçan balon, içinde helyum gazı varmış. Ses değiştiren, sesi komik hale getiren bir gaz. Çocuk bu gazı çektikçe komik hale geldiğini düşünüyor. Daha sonra düşüyor, babası uyuyor o esnada, annesi de mutfakta. Belli bir zaman geçiyor. Onlar da ne kadar zaman geçtiğinin farkında değil. Hastaneye kaldırıldığında zaten kalbi durmuştu. Hastanede çocuğu hayata döndürdüler. Daha sonra Gazi Hastanesi’ne sevk edildi, hastanede yoğun bakım ünitesinde iki üç gün mücadele etti ama vefat etti.” diye konuştu.

Gazi Üniversitesi Çocuk Yoğun Bakım bölümünün hazırladığı rapora göre Muhammed Eymen’in kesin ölüm sebebinin helyum zehirlenmesine bağlı septik şok olduğu öğrenildi.

Muhammed Eymen’in yakınlarından Bülent Şimşek, televizyon programlarında helyum gazı ile yapılan özendirici uygulamalara son verilmesini ve bu tür olayların başka ailelerin başına gelmemesi için önlem alınmasını istedi.

Muhammed Eymen Bayram’ın cenazesi bugün Gölbaşı’nın Hacıhasan Mahallesi Camisi’nde defnedildi. Cenazeye Muhammed Eymen’in yakınları, öğretmenleri ve ailesi katıldı. Ayrıca Muhammed Eymen’in sınıf arkadaşları da cenazeye çelenk gönderdi. Baba Turgay Bayram, cenaze namazı sırasında gözyaşlarını tutamadı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
163. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA